Žilinská župa chce vybudovať Športové centrum pre mládež a nádejných športovcov

Žilinská župa chce vybudovať Športové centrum pre mládež a nádejných športovcov, vzniknúť by malo v areáli Gymnázia Hlinská v Žiline, ktoré je v súčasnosti nevyužité a zanedbané.
ŽILINA 10. júla - Ako informovala hovorkyňa ŽSK Eva Lacová, areál má rozlohu viac ako 14-tisíc metrov štvorcových a slúžiť bude ako škole, tak i športovým klubom a verejnosti.

Zámerom Žilinského samosprávneho kraja je efektívne využiť nevyužitý a zanedbaný areál gymnázia. Súčasťou projektu bude tiež revitalizácia vonkajšieho átria školy. Prioritne má športový areál slúžiť Gymnáziu Hlinská, v popoludňajších hodinách však bude určený ako pre širokú verejnosť, tak i na tréningové účely pre žilinské športové kluby. „V súčinnosti so školou sme sa rozhodli tento priestor revitalizovať a prinavrátiť mu pôvodnú funkciu športoviska. Formou verejno-súkromného partnerstva plánujeme vybudovať novú športovú halu so zázemím a parkoviskom, vonkajšie športoviská z dotačných výziev na podporu športu,“ objasnila Erika Jurinová, predsedníčka ŽSK.

Športové centrum bude doplnené mestským mobiliárom, osvetlenými chodníkmi a spevnenými plochami, aby tak boli športoviská vzájomne prepojené. Zároveň je medzi gymnáziom a hotelovou akadémiou navrhnutý prístrešok, kde bude možné odložiť si bicykle či kolobežky. „Celý športový areál bude doplnený množstvom zelene, tak aby sme vytvorili príjemný a kultivovaný priestor pre študentov, športovcov, divákov a ostatnú verejnosť,“ doplnila Jurinová.

Projekt športového centra je rozdelený na dve časti, prvá bude slúžiť ako vnútorné športovisko. Proces prípravy projektovej dokumentácie, vybavenia stavebného povolenia a výstavby by mal trvať maximálne dva roky. „Vo vestníku sme vyhlásili prípravné trhové konzultácie, hľadáme partnera, ktorý naprojektuje, postaví a bude určitý čas prevádzkovať športovú halu. Budúci týždeň plánujeme stretnutie s predstaviteľmi športových klubov. V mesiaci august budú prebiehať konzultácie s potencionálnymi partnermi pri výstavbe haly. Vyhlásenie súťaže na výber investora plánujeme v septembri,“ uviedol podpredseda ŽSK Peter Weber. Druhá časť športového centra bude vonkajším športoviskom. Stavebné povolenie chce mať župa do konca kalendárneho roka, z dôvodu zámeru podať žiadosť na Fond na podporu športu, z ktorého by chcela túto časť financovať.

Ambasádorkou celého projektu je Žilinčanka Lenka Cenigová Gajarská, bývalá úspešná paraolympionička.

Tento týždeň   /   Bleskovky   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Ďalšie články