Zavarskú desiatku vyhrali Lenčéš a Pelikánová

Zavarskú desiatku vyhrali Lenčéš a Pelikánová
Lenčéš triumfoval na certifikovanom okruhu v obci pri Trnave časom 31:27 min. 
Druhý finišoval s 19-sekundovým odstupom 3-násobný víťaz BP SAZ (2020 – 2022) a päťnásobný slovenský šampión v bežeckých disciplínach Marek Hladík (BMSC Bratislava) a tretí bol Matúš Hujsa z Našej atletiky Bratislava (31:57). Lenčéš s Hladíkom bežali od úvodu spolu, avšak pri vbiehaní do záverečného z troch certifikovaných okruhov mal už 9-sekundový náskok, ku ktorému pridal v záverečných 3,33 km ďalších 10 sekúnd.

„Celý týždeň som sa cítil perfektne, preto som veril v dobrý výsledok. Túžil som prekonať hranicu 31 minút, ale príliš silný vietor mi v tom zabránil. Z víťazstva mám veľkú radosť,“ vravel po pretekoch 35-ročný Marek Lenčéš, ktorého pripravuje kouč Štefan Mereš. Na margo svojich ďalších bežeckých plánov poznamenal: „Teraz si niekoľko dní oddýchnem a potom sa budem pripravovať na míting Vienna Track Night vo Viedni, kde by som chcel 17. júna atakovať výkon 14:30 – 14:35 min na 5000 metrov.“
V súťaži žien zvíťazila Lucia Pelikánová z banskobystrickej Dukly za 36:39 min, prvenstvo obhájila pred líderkou BP SAZ Zuzanou Polohovou zo Slávie STU Bratislava (36:56), ktorá vyhrala aj kategóriu žien 35 až 49-ročných. Tretia celkovo dobehla Češka Jarmila Hastíková (38:47), zo Sloveniek bola tretia Monika Kubáková z TJ Obal servis Košice (38:58).

„Bežalo sa mi veľmi dobre, aj keď nás potrápilo trochu počasie – bolo teplo a fúkal vietor. Do siedmeho kilometra som bežala spolu so Zuzkou Polohovou, potom som mierne zrýchlila a snažila sa v protivetre držať toto tempo až do cieľa. S časom som spokojná, hoci v lepšom počasí to mohlo byť aj rýchlejšie,“ podotkla Lucia Pelikánová, ktorú trénuje Pavel Kováč.

Kompletné výsledky
27.5.2023   /   Bleskovky   /   Autor: www.atletika.sk   /    Foto: Marián Bartoš

Ďalšie články