Weigertová vyhrala v Győri šesťdesiatku

Slovenské atlétky získali na halovom Novoročnom pohári GYAC v maďarskom Győri dve prvenstvá. Monika Weigertová (Slávia UK Bratislava) zvíťazila v behu na 60 m za 7,41 (v rozbehu 7,50) a Monika Lehenová (AŠK Slávia Trnava v diaľke (588).
Dvadsaťdeväťročná Weigertová potvtrdila dobrú formu z úvodu halovej sezóny, aj keď sa jej nepodarilo zlepšiť si sezónne maximum 7,34 spred týždňa v Ostrave, keď za limitom na marcové halové MS 2022 v Belehrade zaostala len o štyri stotnky.

„Dnešné preteky by som hodnotila predovšetkým ako kvalitný tréning. Bohužiaľ, na lepší výkon si ešte musím počkať. V rozbehu som šprintovala uvoľnene, vo finále som sa snažila predviesť čo najlepší výkon, ale, žiaľ, na belehradský limit to nestačilo. Verím, že keď mi vyjde všetko, ako má, plus budem mať i kvalitnú konkureciu, vytúžený čas 7,30 by mohol padnúť,“ nádejala sa Monika Weigertová, ktorú pripravuje kouč Eugen Laczo.

Na 60 m sa v Győri do „áčkového“ finále dostali aj Lehenová (3. – 8,03, v rozbehu 7,98) a Zuzana Ďurkechová (5. – 8,13, v rozbehu 8,09). Michaela Comová vyhrala B-finále za 8,14 sekundy.

16.1.2022   /   Bleskovky   /   Autor: Gabriel Bogdanyi/atletika.sk/SAZ

Ďalšie články