Wanjiruova manželka stiahla trestné oznámenie

Manželka kenského olympijského víťaza Samuela Wanjirua Terezah Njeriová, ktorá svojho muža obvinila z ohrozovania života, napokon stiahla trestné oznámenie
NAIROBI 23. februára (SITA, AFP) - Manželka kenského olympijského víťaza Samuela Wanjirua Terezah Njeriová, ktorá svojho muža obvinila z ohrozovania života, napokon stiahla trestné oznámenie. Držiteľ zlatej medaily v maratóne z OH 2008 v Pekingu a jeho životná partnerka sa už skôr zmierili, o urovnanie sporu sa zaslúžili rodiny oboch zainteresovaných. Dvadsaťštyriročný Wanjiru mal ohrozovať samopalom "kalašnikov" svoju ženu i pomocníčku v domácnosti.

   "Prišla som sem, aby som vyhlásila, že sme vyriešili naše nezhody. Celú záležitosť ukončíme mimosúdnou cestou," uviedla Njeriová, ktorú sprevádzal aj Wanjiru. Žalobca však skonštatoval, že vytrvalec bude naďalej súdený za ilegálne držanie zbrane. Proces bude pokračovať 15. mája.

   Wanjiru sa vlani 30. decembra okolo 3.00 h vrátil domov opitý a snažil sa dostať do spoločného obydlia. Keď sa mu to nepodarilo dverami (boli zamknuté), hlavňou ilegálne držaného samopalu AK 47 rozbil okno. Wanjiruho manželka a aj pomocníčku v domácnosti Nancy Njokiová zo strachu pred opitým atlétom ušli a ukryli sa v príbytku strážcu apartmánového komplexu Muthaiga v meste Nyahururu. Bodyguardovi Williamovi Masindemu, ktorý sa obe ženy pokúsil brániť, bežec údajne zranil tvár a pravú ruku.

   Maratóncova manželka potom incident nahlásila na polícii, ktorá Samuela Wanjirua zadržala a umiestnila ho na noc do cely. Bežec vo výpovedi pred sudkyňou Alice Mongovou odmietol obvinenia, podľa jeho slov boli vykonštruované. Napokon Wanjirua prepustili na kauciu 300 000 kenských šilingov, čo je v prepočte necelých 3000 eur.
23.2.2011   /   Bleskovky   /   SITA

Ďalšie články