V minimaratóne štartoval aj šprintérsky šampión Ján Volko

Bratislavský bežecký víkend – 17. ročník ČSOB Bratislava Marathon sa začal už v sobotu úvodnými súťažami na kratších tratiach a o medaily bojovali aj najmenší. V chladnom a veternom počasí však všetci, od najmenších po seniorov, predviedli na tratiach od 300 m až po 10 km pekné výkony a po trojročnej covidovej pauze rozhýbali hlavné mesto v klasickom súťažnom formáte.
V detských behoch zaujala aj novinka Bratislavská míľa pod patronátom Atletického zväzu Bratislavy (AZB), ktorej ambasádrom bol halový exmajster Európy na 60 m a najrýchlejší Slovák v histórii Ján Volko. Súťaž pre deti od 10 do 15 rokov vyhrali nádeje z AK Veterán Bratislava Matej Knapčok a Júlia Mozová.

Volko sa po splnení ambasádorských povinností postavil aj na štart minimaratónu na 4,2 km a v konkurencii vyše 700 bežcov a bežkýň skončil na výbornom 30. mieste časom 16:34,6 min. U mužov zvíťazil 16-ročný vytrvalec zo ŠK Jablonica Alex Hulka (13:14) a Lenka Kotianová zo ŠKP Žilina (14:57). Do minimaratónu v rámci projektu Senior Run & Walk – „Beh dobrých ročníkov“ sa zapojili aj početné skupiny seniorov najmä z bratislavských mestských častí Dúbravka a Ružinov.

Na 10-kilometrovej trati, ktorá ukončila sobotné súťaže v rámci ČSOB Bratislava Marathon 2022, triumfovali Tomáš Jakubík zo Slávie STU Bratislava (33:43) a Romana Komarňanská reprezentujúca klub SheRuns (37:46).

FAKTY Z BRATISLAVY

Desiatka (10 km)
Muži: 1. Tomáš Jakubík (Slávia STU Bratislava) 33:43, 2. Patrick Schönball 34:03, 3. Lukáš Gdovin (AK Run for Fun Bratislava-Petržalka) 34:10. Ženy: 1. Romana Komarňanská (SheRuns Bratislava) 37:46, 2. Kristína Resslová (AK ZVP Lučatín) 38:53, 3. Simona Hrajnohová (ŠK Jablonica) 40:06.

Kompletné výsledky 10 km

Minimaratón (4,2 km)
Muži: 1. Alex Hulka (ŠK Jablonica) 13:14, 2. Kristián Kosterec (3NT Bratislava) 13:38, 3. Miroslav Peško (AK Veterán Bratislava) 13:58. Ženy: 1. Lenka Kotianová (ŠKP Žilina) 14:57, 2. Lucia Režnáková (ŠK Jablonica) 15:05, 3. Zuzana Polohová (Lesky´s Runners) 15:34.