TRIATLON-SP: Kuriačková v Madride na 48. priečke, zvíťazili Morierová a Nieschlag

Svetový pohár v triatlone v španielskom Madride
 MADRID 5. mája - Slovenská triatlonistka Ivana Kuriačková obsadila 48. miesto v nedeľňajších pretekoch Svetového pohára v španielskom Madride. Na šprintérskej trati začala (750 m plávanie + 20 km cyklistika + 5 km beh) solídnym plaveckým úsekom, ale v cyklistickej časti stratila kontakt s najlepšími a pohybovala sa v piatej desiatke. V behu si už pozíciu nevylepšila a do cieľa prišla s mankom 5:40 min. Medzi ženami triumfovala Francúzka Emilie Morierová. V mužskej kategórii bez slovenského zastúpenia zvíťazil Nemec Justus Nieschlag, ktorý vo vyrovnanom závere zdolal krajana Lasseho Lührsa.

Výsledky - Svetový pohár - Madrid (Šp.) - šprint triatlon (750 m plávanie + 20 km cyklistika + 5 km beh):

MUŽI 1. Justus Nieschlag 55:51 min, 2. Lasse Lührs (obaja Nem.) - rovnaký čas ako víťaz, 3. Roberto Sánchez Mantecón (Šp.) +5 s

5.5.2019 / Bleskovky / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.