Šprintérsky rekordér Volko na zlatom mítingu v Toruni siedmy na 60 m

Slovenský šprintérsky rekordér Ján Volko obsadil vo finále behu na 60 metrov na zlatom mítingu seriálu World Athletics Indoor Tour, 10. ročníku Orlen Copernicus Cup v poľskom meste Toruň, 7. miesto.
Zverenec trénerov Nade Bendovej a Róberta Kresťanka v klube Naša atletika Bratislava dosiahol čas 6,71 sekundy a len o stotinku zaostal za svojím sezónnym maximom z rozbehov v Astane a tiež v Toruni.

Volko vo finále zdolal o stotinku Poliaka Brzezinského, zvíťazil Brit Jeremiah Azu za 6,57 pred mladým Wdowikom z Poľska (6,60) a Japoncom Higašidom (6,61). Pred slovenským šprintérom skončili ešte halový exmajster sveta 2014 Brit Kilty (6,61), Kranz z Nemecka (6,63) a Dán Hansen (6,67).

Trojnásobný medailista za halových ME Volko sa dostal do finále so šťastím. V II. rozbehu vyrovnal svoje sezónne maximum 6,70, ale finišoval až šiesty a od postupu ho delila jedna stotinka. Do finále sa kvalifikovali z oboch rozbehov priamo prví traja šprintéri plus ďalší dvaja s najlepším časmi. Volkových 6,70 bol pôvodne prvý nepostupový výkon. Lenže zranil sa Poliak Kopec, ktorý bol v úvodnom rozbehu druhý, takže miestenka v 8-člennom finále sa ušla napokon aj Volkovi.

6.2.2024   /   Bleskovky   /   Autor: SAZ/atletika.sk