Semenyaová prehrala, Van Zyl 47,66 na 400 m prekážok

Majsterka sveta v behu na 800 metrov Caster Semenyaová prehrala na druhom mítingu juhoafrického atletického seriálu Yellow Pages v behu na 1500 metrov
PRETÓRIA 26. februára (SITA) - Majsterka sveta v behu na 800 metrov Caster Semenyaová prehrala na druhom mítingu juhoafrického atletického seriálu Yellow Pages v behu na 1500 metrov až s tromi súperkami, keď dosiahla čas 4:24,68 min. Pred 20-ročnú šampiónku sa dostali Lebogang Phalulová (4:19,08), Lebo Phalulová (4:21,09) a Christine Kalmerová (4:24,57). Semenyaová prehrala na domácej pôde prvý raz v tomto roku, predtým v závere januára triumfovala na 800 m v Pretórii za 2:09,60 a pred týždňom na úvodnom mítingu seriálu Yellow Pages vyhrala rovnakú disciplínu za 2:04,12 min.

Caster Semenyaová mala od svetového šampionátu v roku 2009 v Berlíne pozastavenú činnosť až do začiatku júla 2010, pretože sa po finále na MS objavili pochybnosti, či spĺňa predpoklady na to, aby mohla súťažiť medzi ženami. Po svojom návrate na atletické dráhy dosiahla na 800 m svoj najlepší výkon na vlaňajšom septembrovom mítingu Nottuma v Miláne, časom 1:58,16 min sa zaradila sa na piatu priečku svetových tabuliek uplynulého roku. Semenyaovej osobný rekord z berlínskeho finále má hodnotu 1:55,45 min.

Na druhom podujatí juhoafrického seriálu Yellow Pages sa zaskvel Louis van Zyl, ktorý v behu na 400 m prekážok utvoril nový rekord JAR výborným časom 47,66 sekundy. V daždi a pri teplote 15 °C o 14 stotín vylepšil výkon Llewellyna Herberta z OH 2000 v Sydney. "Nechcel som prehrať v domácom prostredí. Očakával som čas pod 49 sekúnd," povedal Van Zyl, ktorého osobný rekord z roku 2009 mal hodnotu 47,94 sekundy. Minulý rok zvládli prekážkarskú štvorstovku rýchlejšie len dvaja atléti.