Sahajda nepobeží v Košiciach. Rozhodol sa pre MS v polmaratóne

Sahajda nepobeží v Košiciach. Rozhodol sa pre MS v polmaratóne
Na majstrovstvách sveta v polmaratóne v poľskom meste Gdynia – ak sa uskutočnia – by mal štartovať jediný slovenský vytrvalec Tibor Sahajda z BMSC Bratislava. O jeho nominácii (spolu s trénerom Vladimírom Molčanom) na jediné tohtoročné vrcholné atletické podujatie rozhodol výkonný výbor Slovenského atletického zväzu (SAZ).
„Z našej i Tiborovej strany to bolo dlhé rozhodovanie sa, ale nakoniec sme zavážil argument, že by bolo vhodné, aby Tibor zužitkoval, čo natrénoval, hoci renking pre kvalifikáciu na OH v Tokiu je v tomto období stále ešte uzavretý. Polmaratón v špičkovej konkurencii bude preňho výborný test výkonnosti pred rozhodujúcou fázou kvalifikácie na tokijské hry,“ podotkol šéftréner SAZ Martin Pupiš pre web atletika.sk. „Samozrejme, v prípade Tiborovho štartu v Gdynii budeme hľadať čo najlepšie logistické možnosti, aby sme minimalizovali riziká súvisiace s pandémiou COVID-19.
MS v polmaratóne sa mali uskutočniť pôvodne 29. marca, ale Svetová atletika (World Athletics) ich pre celosvetovo šíriacu sa koronavírusovú nákaza preložila na 17. október.

Pre Tibora Sahajdu bude prípadný štart v Gdynii druhý na polmaratónskych MS v kariére. V premiére vo Valencii 2018 ho klasifikovali až na 150. mieste (1:25:05 h) v rekordnom poli 157 štartujúcich, avšak do cieľa dobehol len symbolicky.

29.9.2020   /   Bleskovky   /   Autor: SAZ/ GABRIEL BOGDÁNYI/ atletika.sk   /    Foto: Marián Bartoš

Ďalšie články