Revaj na EYOF v Baku so životným úspechom, vo finále "osemstovky" skončil štvrtý

Filip Revaj vyrovnal najlepšie slovenské atletické umiestnenie na EYOF 2019, pri Kaspickom mori bola rovnako štvrtá aj šprintérka Viktória Forster v behu na 200 m
BRATISLAVA 27. júla (SITA) - Slovenský atlét Filip Revaj obsadil konečné 4. miesto v sobotňajšom behu na 800 m na Európskom olympijskom festivale mládeže (EYOF) v azerbajdžanskom Baku, keď dosiahol výsledný čas 1:55,18 min. Zverencovi trénera Eduarda Földváriho na Štadióne Tofika Bachramova chýbalo na bronzové umiestnenie 1,8 sekundy.

Z víťazstva na osemstovkárskej trati sa radoval český reprezentant Jakub Davidík (1:51,02 min), ktorý finišoval s vyše dvojsekundovým náskokom.

Rodák z Oravy a študent Strednej športovej školy v Banskej Bystrici Revaj 4. miestom vyrovnal najlepšie slovenské atletické umiestnenie na EYOF 2019. Pri Kaspickom mori bola rovnako štvrtá aj šprintérka Viktória Forster v behu na 200 m.

Pre Revaja je štvrtá priečka z Baku životný úspech. Vlani na ME do 18 rokov v maďarskom Györi nepostúpil ďalej z rozbehov a celkovo ho vtedy klasifikovali na 22. mieste.

27.7.2019   /   Bleskovky   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.