Prekážkar Janeček 7,77 vo Viedni a má limit do Paríža

Halový atletický míting ASVÖ Indoor Gala vo Viedni: Janeček s limitom na HME (7,77), Dobrovodský vyhral diaľku (770)
VIEDEŇ 12. februára (SITA) - Prekážkar Matúš Janeček (Spartak Dubnica n/V.) obsadil na sobotňajšom medzinárodnom halovom atletickom mítingu ASVÖ Indoor Gala vo Viedni v behu na 60 m prekážok 2. miesto za Čechom Stanislavom Sajdokom a časom 7,77 sekundy splnil limit Slovenského atletického zväzu (SAZ) na marcový európsky šampionát v Paríži. V Prahe žijúci a trénujúci prekážkar si vylepšil osobný rekord spred dvoch rokov o tri stotinky, limit prekonal o jedinú stotinku.

   "Veľmi, ale veľmi sa teším," vravel krátko po pretekoch 25-ročný Janeček. "Stále nemôžem uveriť, že sa mi to podarilo. Asi sa na to všetko musím poriadne vyspať. Na každé preteky som nastupoval s tým, že už ten limit konečne padne, ale postupne, ako mi to nevychádzalo, som začal mať trochu obavy."

   Matúš Janeček sa po výškarovi Petrovi Horákovi a trojskokanke Dane Velďákovej stal tretím slovenským limitárom pre halové ME v Paríži.

   Na viedenskom mítingu sa darilo aj diaľkarovi Jaroslavovi Dobrovodskému (Slávia UK Bratislava), ktorý vyhral výkonom 770 cm z poslednej šiestej série pokusov. Od limitu však zverenca trénera Alexandra Beskrovného delilo 15 cm. Dobrovodský však o centimetrík vylepšil svoje tohtosezónne slovenské maximum.
12.2.2011   /   Bleskovky   /   SITA

Ďalšie články