OH 2036 by sa mohli konať v Indii s hlavným štadiónom v Ahmedabade

OH 2036 by sa mohli konať v Indii s hlavným štadiónom v Ahmedabade
Indická strana potvrdila rokovania s MOV o tom, že by krajina hostila OH 2036.
BRATISLAVA 11. októbra - Indická olympijská asociácia (IOA) rokuje s predstaviteľmi Medzinárodného olympijského výboru (MOV) o možnosti organizovať v Indii olympijské hry v roku 2036. Prezradil to prezident IOA Narinder Batra a doplnil, že ideálnym stánkom na organizáciu úvodného ceremoniálu by v takom prípade bol kriketový štadión Narendra Modi Stadium s kapacitou 132-tisíc miest v meste Ahmedabad na západe krajiny. Po renovácii je to najväčšia kriketová aréna na svete. Informácie priniesol web moneycontrol.com s odvolaním sa na agentúru PTI.
"Ak sa ma niekto spýta na dejisko otváracieho ceremoniálu v súčasnosti, bez zaváhania poviem názov tohto štadióna," povedal Batra a pokračoval: "V Indii aktuálne nemáme iný štadión, ktorý by viac vyhovoval pre otvorenie olympiády. Neviem predpovedať, aké to bude v roku 2036, ale môj názor je taký, že štadión Ahmedabad je aktuálne ideálny."

Pripomenul tiež, že rovnaké dejisko by hostilo aj súťaže v atletike. "A tá je pod piatimi kruhmi najväčšou udalosťou," doplnil šéf IOA. V rozhovore s indickými novinármi tiež povedal, že OH môžu hostiť tri či štyri indické mestá. "Šanca, že získame právo hostiť OH, je veľká," myslí si Batra. "Definitíva by mohla padnú v horizonte dvoch či troch rokov. A my aktuálne rokujeme s MOV," dodal. Podľa šéfa IOA sa o OH 2036 uchádza šesť až sedem krajín.

Otázne je, aký bude postoj Indie po decembrových voľbách v radoch IOA, keď sa na čelo organizácie dostane Batrov nástupca. "Sme na dobrej ceste, aby sme sa stali treťou najsilnejšou ekonomikou na svete. Za istých okolností by sme v roku 2036 mohli byť druhí," poznamenal.

11.10.2021   /   Bleskovky   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SITA/AP

Ďalšie články