Na bratislavský maratón príde aj obhajca Kibowen

Na bratislavský mestský maratón sa vo všetkých kategóriách už prihlásilo viac ako 4000 bežcov

BRATISLAVA 23. februára (SITA) - Organizátori 6. ročníka bratislavského mestského maratónu (ČSOB Bratislava Marathon 2011, 25. - 27. marca) na stredajšej tlačovej besede oznámili prelomenie štvortisícovej hranice v počte prihlásených účastníkov a pripustili, že je reálne, aby padla aj päťtisícka.

   "Sme veľmi radi, lebo už päť týždňov pred podujatím máme viac prihlásených ako je minuloročný účastnícky rekord," skonštatoval riaditeľ pretekov Jozef Pukalovič. Najviac ho teší, že na najťažšej maratónskej trati, ktorá je jednou zo siedmich disciplín podujatia, sa počet bežcov takmer zdvojnásobil. "Záujem prejavilo doteraz 696 maratóncov, čo je veľmi pekné číslo. Maratón je predsa len najťažšia disciplína a bez systematickej prípravy sa nedá zvládnuť," zdôraznil. Výrazne narástol počet prihlásených v polmaratóne - na 1415. "Myslím si, že by sme mohli atakovať aj dvojtisícovú hranicu," dodal Jozef Pukalovič.

    Organizátorom sa už hlásia elitní zahraniční bežci. "Mená nám pribúdajú zo dňa na deň, ale zverejníme ich až vtedy, keď budeme s nimi definitívne dohodnutí. Isté však je, že do Bratislavy príde obhajovať maratónske prvenstvo Keňan Edwin Kibowen a aj jeho krajanka Lilian Koechová," prezradil novinku riaditeľ pretekov.

    Ambíciou organizačného tímu okolo bratov Jozefa a Petra Pukalovičovcov je zlepšenie rekordu pretekov v mužskom maratóne (2:19:42 Vasil Remščuk v roku 2008). "Boli by sme radi, keby sme vytvorili skupinu bežcov, ktorá bude bojovať plece pri pleci čo najdlhšie a výsledkom bude výrazné zlepšenie rekordu podujatia. Vlani to nevyšlo, Kibowen bežal vo vetre dlho sám a uspokojil sa iba s víťazstvom. Tentoraz sme aj prémie pre najlepších nastavili tak, aby mali motiváciu bežať čo najrýchlejšie," upozornil Jozef Pukalovič.

    Novým centrom bratislavského mestského maratónu (ČSOB Bratislava Marathon 2011) bude námestie pred novou budovou SND a Eurovea Gallery. "Všetko bude na jednom mieste a verím, že sa všetci účastníci i diváci budú cítiť komfortne. Pripravili sme program pre deti, vystúpenia hudobných skupín a bezplatné parkovanie. Dúfam, že tých 50 až 60-tisíc ľudí, ktorých očakávame počas marcového bežeckého víkendu, bude mať pozitívne zážitky," nádejal sa výkonný riaditeľ podujatia Peter Pukalovič.
  

    Po tenistovi Dominikovi Hrbatom predstavili v stredu organizátori druhého ambasádora ČSOB Bratislava Marathon 2011 moderátora Mateja "Sajfu" Cifru. "Som Bratislavčan, narodil som sa v tomto meste a chcem podporiť akciu, ktorá rozhýbe ľudí. Chcel som zabehnúť v polmaratóne čas pod 1:30 h, ale zistil som, že to nebude jednoduché," priznal "Sajfa" na stredajšej tlačovke a dodal, že berie akýkoľvek výkon: "Len nech nám vyjde počasie."


   Bratislavský maratón podporilo aj nové vedenie mesta. "Čo iné by sme mali podporiť, ak nie aktivitu propagujúcu zdravý životný štýl. Finančná situácia mesta nie je najlepšia, ale organizátorom môžeme pomôcť vo forme poskytnutia rôznych služieb a pomoci získania potrebných povolení," uviedol hovorca bratislavského magistrátu Michal Stuška.


23.2.2011   /   Bleskovky   /   SITA

Ďalšie články