Michalovčania si behom pripomenú 79. výročie oslobodenia mesta

Michalovčania si behom pripomenú 79. výročie oslobodenia mesta
Michalovčania si v závere novembra pripomenú 79. výročie oslobodenia mesta. 
KOŠICE 19. novembra - Pripravených je viacero podujatí, začnú sa v piatok 24. novembra pietnym kladením vencov na cintoríne Červenej armády, kde sú uložené ostatky padlých, ktorí zahynuli pri oslobodzovaní Zemplína a jeho okolia. Pokračovať sa bude športovými podujatiami. 

V piatok popoludní sa uskutoční ôsmy ročník Detského behu Ivana Pšenka. Na námestí pred radnicou budú deti zápoliť v rôznych kategóriách a rôznych dĺžkach trate. O šiestej večer odštartuje jubilejný Beh oslobodenia mesta. Po päťdesiatykrát si v ňom zmerajú sily dospelí, ktorí budú súťažiť vo ôsmich kategóriách. „Obe športové podujatia pripravuje Mesto Michalovce, Atletický klub Michalovce, Základná škola na Komenského ulicu a Dom Matice slovenskej v Michalovciach," informuje mesto Michalovce.
„Na jeseň 1944, keď sa línia frontu približovala k Michalovciam, bola 28. októbra nariadená evakuácia obyvateľstva vo veku 16 až 60 rokov zo severovýchodnej časti Michalovského okresu. V dňoch 24. a 25. novembra nemecké vojská podmínovali strategické objekty v meste, rozrušili telefónne vedenie a ešte v skorých ranných hodinách 26. novembra vyhodili do povetria dolný a neskôr aj Stráňanský most. Sovietske vojská prenikli do Michaloviec práve 26. novembra 1944," priblížilo mesto historické udalosti.
20.11.2023   /   Bleskovky   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: Bigstock

Ďalšie články