Mesto Prievidza pozýva na 4. ročník YOUNG RUN

Mesto Prievidza pozýva na 4. ročník YOUNG RUN
Mesto Prievidza pozýva na 4. ročník najmladšej bežeckej akcie YOUNG RUN.
PRIEVIDZA 11. júla - Tentokrát sa beh premiestni na Námestie J. C. Hronského, zmena nastáva aj v tratiach. Ako informovala hovorkyňa mesta Prievidza Zuzana Krajčiová, do behu sa môže zapojiť každý, kto beháva závodne alebo len pre radosť, v nedeľu 21. júla.
Beh YOUNG RUN je pre všetkých bežcov, malých aj veľkých, jednotlivcov alebo tímy. Tento rok sa beh premiestni na Námestie J. C. Hronského v Prievidzi, trate budú štartovať z centra podujatia. „Pri ich plánovaní sme využili poznatky z prvých troch ročníkov a zúročili ich vo veľmi jednoduchých, prehľadných, bezpečných, no zážitkových tratiach. Parametre tratí však ostali nezmenené, tri dĺžky pre dospelých, čo predstavuje päť, desať a dvadsaťjeden kilometrov a dve pre deti. Keďže milujeme inovácie, prinášame novú možnosť zapojiť sa v tíme. V poradí treťou zmenou je Štafeta. Zapojiť sa môžete ako štvorčlenný tím a každého čaká päť kilometrov dlhá trať,“ priblížil Filip Bakoš z organizačného tímu. Pre ostatných bude pripravený sprievodný program, ale aj kreatívne aktivity pre deti.

Cieľom bežeckého podujatia je zároveň pomáhať deťom v núdzi. V rámci štvrtého ročníka sa organizátori rozhodli pomôcť Emmke z Prievidze, ktorá má viacero diagnóz. „Časť našej podpory bude smerovať tiež na rozvoj liečebných metód pre deti navštevujúce špeciálnu školu a škôlku,“ dodal Bakoš.
Tento týždeň   /   Bleskovky   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: Bigstock

Ďalšie články