MEJ: Mladíci v štafete na 4 x 400 m dvanásti

Slovenská štafeta na 4 x 400 m v zostave Tomáš Grajcarík (Atletika Nové Mesto n/V.), Denis Bartek (Slávia Trnava), Roman Haraslín (Naša atletika Bratislava), Franklin Henry (Slávia Trnava) skončila v II. rozbehu na 26. juniorských ME v Tallinne piata za 3:16,36 min, iba päť stotín za Slovincami, ktorých však dodatočne diskvalifikovali.
Do finále sa však Slováci ani tak nekvalifikovali. Naši mladíci skončili v konečnom účtovaní na 12. mieste zo 16 štafiet, okrem Slovincov predstihli Španielsko, Estónsko a Švédsko. Kvarteto, v ktorom bežali dvaja vekom ešte 17-roční dorastenci (Grajcarík, Henry) a dvaja 18-roční štvorstovkári, ktorí ostávajú v juniorskej kategórii aj na budúci rok, zaostali za slovenským juniorským rekordom 3:14,42 min o 1,94 sekundy.

„Nominácia štafety mala byť motivácia pre chalanov, ktorí neboli ďaleko od individuálnych limitov, pričom dvaja sú ešte stále dorastenci so splnenými limitmi na zrušené ME do 18 rokov, kde by ašpirovali na postup do semifinále. Štafeta predviedla v Tallinne dobrý výkon a potvrdila oprávnenosť nominácie. Chalani nesklamali, predviedli výkon, na aký mali,“ hodnotil na webe SAZ šéftréner mládeže Martin Illéš.

17.7.2021   /   Bleskovky   /   Autor: Gabriel Bogdanyi/atletika.sk/SAZ

Ďalšie články