Lenčéš 21. na prestížnom Monaco Run v Monte Carle

Slovenským vytrvalcom sa na nedeľnom prestížnom Monaco Run v Monte Carle, ktorý mal štatút World Athletics Label, darilo.
Marek Lenčéš obsadil v elitnej kategórii mužov na 5 km celkovo 21. miesto v osobnom rekorde 14:46 min (čistý čas 14:44), v kategórii nad 35 rokov bol druhý za Florentom Facym (14:26).  Lenčéš bežal jednotlivé kilometre v Monte Carle nasledovne: 2:53, 2:53, 3:01, 2:58, 2:59.

Víťazný Francúz Jimmy Gressier časom 13:12 o dve sekundy zlepšil oficiálny európsky rekord Taliana Crippu z aríla 2022 v Herzogenaurachu. Druhý dobehol Lobalu z Južného Sudánu (13:24) a tretí Uganďan Chelimo (13:32).

V behu žien na 10 km triumfovala Lenčešova klubová kolegyňa zo ŠKP Bratislava Zuzana Gejdošová časom 36:50 min, ďalšia Slovenka Lucia Beláková obsadila 5. miesto (40:44).