AaAaAaAaAa
Beháme.sk

KVADRIATLON: Na MS v Šamoríne striebro pre Bučeka a bronz Mičušíkovej

Majstrovstvá sveta v kvadriatlone - Šamorín
ŠAMORÍN 2. augusta - Michal Buček a Simona Mičušíková si na majstrovstvách sveta v kvadriatlone (750 m plávanie, 20 km cyklistika, 4 km kanoistika, 4 km beh) v Šamoríne vybojovali medaily v individuálnych súťažiach. Michal Buček z VK Tatran Karlova Ves získal striebro, za víťazným Španielom Enriquem Garcíom Pecesom zaostal o jednu minútu. Jeho tímová kolegyňa Simona Mičušíková si vybojovala bronz, nad jej sily boli iba Nemka Lisa Maria Hirschfelderová a Maďarka Fanni Bodolaiová. Darilo sa aj ďalším Slovákov. Medzi mužmi skončil Filip Petrla na 4. priečke, medzi ženami Patríciu Skovajsovú klasifikovali na 4. pozícii a Zuzanu Fiedlerovú na šiestom stupienku. V súťaži štafiet Slovensko získalo päť zo šiestich medailí.

Majstrovstvá sveta v kvadriatlone - Šamorín: JEDNOTLIVCI Muži: 1. Enrique García Peces (Šp.) 1:15:30,3 h, 2. Michal Buček (SR) 1:16:31,0, 3. Albert Bertran Corominas (Šp.) 1:18:49,7, 4. Filip Petrla (SR) 1:19:23,3 Ženy: 1. Lisa Maria Hirschfelderová (Nem.) 1:29:47,0 h, 2. Fanni Bodolaiová (Maď.) 1:35:15,8, 3. Simona Mičušíková (SR) 1:35:37,4, 4. Patrícia Skovajsová (SR) 1:36:27,8, ... 6. Zuzana Fiedlerová (SR) 1:44:50,3 ŠTAFETY Muži: 1. E. ON triathlon team (ČR), 2. Szarfit Team 1 (SR), 3. Tatran Elite (SR) Ženy: 1. SheRuns (SR), 2. Mačky Tatraňáčky (SR), 3. Dunajklub 2 (SR)