Krajč a Kotianová najlepší zo Slovákov na juniorskom cestnom behu v Oderze

Najlepšie umiestenie na tradičnom medzinárodnom juniorskom cestnom behu Trofeo Opitergium v talianskom Oderze (pod patronátom Európskej atletiky/EA) si spomedzi slovenských reprezentantov vybojoval Adam Krajč z banskobystrickej Dukly.
V súťaži juniorov na 10 km skončil na 26. mieste v osobnom rekorde 32:42 min. Hneď za ním dobehol so stratou 6 sekúnd Ondrej Malek. V tímovej súťaži patrilo Slovákom 7. miesto z 12 družstiev.

„Bežalo sa mi výborne, pričom to bola moja prvá oficiálna desiatka na ceste. Som veľmi spokojný s časom, stále však vidím veľa priestoru na zlepšovanie,“ skonštatoval zverenec Pavla Kováča.

Iba o jedno miestečko horšie ako Krajč skončila najlepšia Slovenka v pretekoch junioriek na 5 km Lenka Kotianová (tréner Jozef Pelikán), ktorá dosiahla čas 18:07 min. „Od začiatku som sa snažila držať kontakt so skupinou a držať si tempo. S výsledkom som spokojná, keďže som si urobila osobák,“ poznamenala Kotianová. Družstvu dievčat patrila 10. priečka z 11 štartujúcich tímov.

„Celkovo hodnotím naše vystúpenie pozitívne, väčšina reprezentantov si buď zlepšila osobný rekord, alebo dosiahla čas na úrovni osobného maxima. Verím, že možnosť konfrontácie s rovesníkmi na takejto medzinárodnej úrovni bude pre väčšinu pretekárov motiváciou do ďalšieho tréningu a v budúcnosti budú reprezentovať Slovensko aj na významnejších podujatiach,“ skonštatoval Pavel Kováč, šéftréner SAZ pre vytrvalostné behy mimo oválu.

FAKTY Z ODERZA

Juniori (10 km, 47 štartujúcich): 1. Joad Martinho (Fr.) 29:54. 2. Matthew Ramsden (Angl.) 29:57, 3. Stefano Cecere (Tal.) 29:57,… 26. Adam Krajč 32:42, 27. Ondrej Malek 32:48, 32. Jakub Patúc 33:03, 39. Tomáš Jakubík (všetci SR) 34:47.

Družstvá (12 štartujúcich): 1. Francúzsko 1:30:52, 2. Taliansko 1:30:58, 3. Anglicko 1:32:29,… 7. Slovensko (Krajč, Malek, Patúc/Jakubík) 1:38:34.

Juniorky (5 km, 44 štartujúcich): 1. Ilona Mononenová (Fín.) 16:53, 2. Greta Settinová (Tal.) 16:58, 3. Melissande Jourdanová (Fr.) 17:02,… 27. Lenka Kotianová 18:07, 37. Martina Mesárošová 19:19, 40. Simona Hrajnohová (všetky SR) 20:21.

Družstvá (11 štartujúcich): 1. Francúzsko 51:30, 2. Taliansko 51:32, 3. Anglicko 52:14,… 10. Slovensko (Kotianová, Mesárošová, Hrajnohová) 57:50.
22.9.2022   /   Bleskovky   /   Autor: Gabriel Bogdanyi/SAZ