Košický Nočný Beh vyhrali Herich a Baluchová

Košický Nočný Beh vyhrali Herich a Baluchová
Na štart 9. ročníka Košického Nočného Behu sa v piatok postavilo viac ako 1700 bežcov. 
Na trati sa v piatok (8.9.) po troch rokoch stretli profesionálni i rekreační bežci, ostrieľaní maratónci aj zvedavé deti. Všetci mali spoločný cieľ: beh si hlavne užiť. S hudobnou kulisou a davom fanúšikov, ktorí nesklamali a aj po pandemickej prestávke sa k povzbudzovaniu vrátili.

Novinkou tohto ročníka bola 5,5 km trať, ktorá viedla historickým centrom a dnes už pozná svojich víťazov. V ženskej kategórii bola najrýchlejšia Barbora Němcová z Active life s časom 22:15 min. „Behalo sa mi výborne, ľudia povzbudzovali, viackrát som počula aj moje meno. Ďakujem im, veľmi to pomáha. Atmosféra bola úžasná.“ Ako druhá skončila Zuzana Kozelová (23:24), tretiu priečku obsadila Miriama Kmecová (26:44).

Rýchli boli v tejto kategórii aj muži. Ako prvý skončil Emil Henček z Active life s časom 19:28. „Košice Night Run je môj obľúbený beh, patrí medzi najobľúbenejšie a som strašne rád, že sa vrátil do Košíc a je to super takto večer sa prebehnúť. Cez deň sa mi behá horšie, lebo je horúco, ale teraz úžasná atmosféra, perfektní ľudia, proste, moja srdcovka.“ Druhé miesto patrí Marekovi Lesníkovi z ŠK ŠOG NITRA (19:44). Na tretej pozícii skončil Igor Vaktor (21:45).
Klasikou na Košice Night Run je veľký 10 km okruh historickým centrom. Najrýchlejšia spomedzi žien bola Denisa Baluchová z STG Krompachy s časom 39:31: „Prišla som sem po piatich rokoch, vtedy som skončila druhá, teraz som vyhrala a stále je tento beh moja srdcovka. Atmosféra je tu perfektná, aj trať, počasie bolo skvelé.“ Hneď za ňou dobehla Barbora Šimková (42:07). Tretí stupienok veľmi tesne obsadila Veronika Hnatová z Active life, ktorá na víťazku stratila iba 20 sekúnd (42:27).

Najrýchlejším na 10 km trati bol Ludvig Herich z Running Pešiaci s časom 33:03: „Atmosféra bola podľa mňa znovu fantastická, hudba je výborná, nemám čo dodať. Zvolil som takú lišiacku stratégiu, že som Jožkovi Urbanovi ušiel na päťke, bolo to odo mňa nemilé, ale chcel som vyhrať, takže kvôli tomu.“ Stálica Košice Night Run, spomínaný Jozef Urban z rovnakého tímu s časom 33:37 skončil ako druhý. Na dobrej nálade to kamarátom neubralo. Tretiu priečku obsadil Roman Bak (34:19).

Kompletné výsledky 5 km
Kompletné výsledky 10 km
9.9.2023   /   Bleskovky   /   Autor: meno priezvisko   /    Foto: KNR

Ďalšie články