Katar je presvedčený, že môže získať MS 2017

Katar má po úspechu v kandidatúre o usporiadanie záverečného turnaja futbalových majstrovstiev sveta v roku 2022 ďalšie smelé plány - o päť rokov skôr by chcel v Dauhe privítať najlepších svetových atlétov
DAUHA 7. mája (SITA, AP) - Katar má po úspechu v kandidatúre o usporiadanie záverečného turnaja futbalových majstrovstiev sveta v roku 2022 ďalšie smelé plány - o päť rokov skôr by chcel v Dauhe privítať najlepších svetových atlétov. Predstavitelia Katarskej atletickej federácie chcú vo volebnom boji využiť rovnaké zbrane ako prednedávnom ich futbaloví kolegovia. Katarčania lákajú na krásy svojej krajiny a ubezpečujú, že peniaze v žiadnom prípade nebudú problémom. Podľa Kataru si kompetentní nemusia robiť starosti ani s tým, že v čase tradičného letného termínu MS v atletike býva v tejto krajine Perzského zálivu viac ako 40 stupňov Celzia. Na Khalifa Stadium, ktorý by mal hostiť svetové atletické hviezdy, chcú totiž využiť solárnu energiu a vychladiť vzduch na príjemných 27 stupňov. Rovnaké plány majú pre svetový šampionát v roku 2022 aj futbalisti.

   Okrem katarskej Dauhy sa o MS 2017 v kráľovnej športov uchádzajú aj Nemecko (Berlín), Veľká Británia (Londýn), Maďarsko (Budapešť), a Španielsko (zatiaľ nešpecifikované mesto). Medzinárodná asociácia atletických federácií (IAAF) vyberie dejisko šampionátu na zasadnutí svojej rady v novembri v Monte Carle. V roku 2011 sa atletické MS uskutočnia v juhokórejskom Degu, v roku 2013 bude najlepších hostiť Moskva a v roku 2015 Peking. Z pätice adeptov na MS 2017 už šampionát pod holým nebom organizoval Berlín v roku 2009 a v roku 1999 bol v Španielsku (Sevilla), ktorého kandidátske mesto ešte nie je známe.
7.5.2011   /   Bleskovky   /   SITA

Ďalšie články