Gajanová po páde v Bellinzone deviata na 800 m

Slovenská osemstovkárka Gabriela Gajanová (AK ZŤS Martin) mala na pondelkovom striebornom mítingu seriálu World Athletcs Continental Tour (WACT) s názvom Gala dei Castelli vo švajčiarskej Bellinzone smolu.
Približne na méte 250 m po štarte po kolízii spadla, preteky však napriek tomu dokončila na 9. mieste za 2:17,03 min.

„Už na dvojstovke bolo dosť strkaníc a vzápätí spadla Lore Hoffmannová. Snažila som sa jej vyhnúť a cez dve dráhy ležiacu Švajčiarku obehnúť zvonku, no situácia sa vyvinula tak, že som ju musela preskakovať a spadla som. Je to smola, stávajú sa aj takéto veci," skonštatovala niekdajšia mládežnícka medailistka z kontinentálnych šampionátov do 18 a 20 rokov.

Gajanovej sa v dvanástej osemstovke v sezóne nepodarilo posunúť si sezónne maximum 2:00,82 min, ktoré dosiahla v závere augusta na Diamantovej lige v Lausanne. Ďalší štart má naplánovaný vo štvrtok 15. septembra na slovenskom tímovom šampionáte (finále ligy) v Banskej Bystrici. V Bellinzone zvíťazila na 800 m Jamajčanka Natoya Gouleová, ktorá sa jediná dostala pod dve minúty (1:59,05), pred Slovinkou Horvatovou (2:00,76) a Wielgoszovou z Poľska (2:01,24).

12.9.2022   /   Bleskovky   /   Autor: gb

Ďalšie články