Forsterová v Istanbule nepostúpila z rozbehov do semifinále hladkej šesťdesiatky

Forsterová v Istanbule nepostúpila z rozbehov do semifinále hladkej šesťdesiatky
Slovenská šprintérka Viktória Forsterová nepostúpila z piatkových rozbehov do semifinále v behu na 60 m žien na halových majstrovstvách Európy v tureckom Istanbule, v 2. rozbehu obsadila 7. miesto s výkonom 7,51 sekundy a ani na základe času sa nezmestila medzi 24 postupujúcich z piatich rozbehov. 
BRATISLAVA 3. marca - Na priamy postup by musela skončiť najhoršie štvrtá, no celkovo dosiahla až 32. najlepší čas z 37 pretekárok. Zverenkyňa trénerky Kataríny Adlerovej zaostala za svojím sezónnym maximom na hladkej šesťdesiatke o 17 stotín sekundy.

"Asi najviac ma štve čas. Pokazila som štart a v závere som sa už nevedela dotiahnuť k súperkám. Nevadí, je to tak ako to je. V blokoch som rozmýšľala nad štartom. Reakcia sa mi nezdala byť zlá, ale prvé kroky boli strašne pomalé. Potom som už nedokázala zvýšiť frekvenciu, ale nerobím si z toho ťažkú hlavu. Ešte mám pred sebou prekážky a na tie sa sústredím. Aj na ME v Mníchove som to pokazila a potom mi prekážky vyšli. V tomto roku behávam viac prekážky v hale a na hladkej šesťdesiatke nie som tak vybehaná, ale nechcem sa vyhovárať. Mám ďalšiu skúsenosť," povedala Forsterová vo videu na fejsbúku Slovenského atletického zväzu (SAZ).
"Viki sa nedostala do optimálneho šprintérskeho kroku, o čom svedčí aj jej výkon. Teraz sa potrebujeme stopercentne skoncentrovať na sobotňajšiu prekážkovú šesťdesiatku," zhodnotila trénerka Adlerová výkon svojej 20-ročnej zverenkyne podľa webu atletika.sk.

Viktória Forsterová je piata Slovenka, ktorá štartovala v behu na 60 m žien na HME po Eve Murkovej (1984, 1985, 1988), Lenke Kršákovej (2015), Monike Weigertovej (2015, 2019, 2021) a Alexandre Bezekovej (2015, 2017).

Zo Slovákov sa na HME 2023 v Istanbule predstaví ešte šprintér Ján Volko v rozbehoch na 60 m mužov, osemstovkárka Gabriela Gajanová vo štvrtok postúpila do semifinále.
3.3.2023   /   Bleskovky   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SITA/AP

Ďalšie články