EYOF: Šprintérka Forster do finále behu na 200 m

Na Európskom olympijskom festivale mládeže v azerbajdžanskom Baku postúpila šprintérka Viktória Forster do finále behu na 200 m, keď v rozbehoch časom 24,61 s obsadila 8. miesto medzi 20 štartujúcimi.
Medzi chlapcami na 200 m Jakub Nemec časom 22,42 s skončil dvanásty a vo finále sa nepredstaví, Denis Bartek na 400 m prek. bol v rozbehoch štrnásty (56,57 s) a tiež vo finále štartovať nebude. Džudista Tomáš Demčák prehral v kategórii do 60 kg s Grékom Tontinidisom a nepostúpil do štvrťfinále. V plaveckom bazéne sa nedarilo mladým Slovákom - Olívia Ana Šprláková-Zmorová (200 m voľný spôsob, 2:08,77 min), Patrik Folťan (200 m znak, 2:12,11 min), Timea Kovácsová (100 m motýlik, osobný rekord 1:05,39 min) ani Lillian Slušná (100 m motýlik, osobný rekord 1:07,46 min) nepostúpili z rozplavieb do semifinále. Štafeta chlapcov (František Jablčník, Matej Daniš, Bence Dikácz a Patrik Folťan) na 4x100 m voľný spôsob obsadila 16. priečku (3:39,84 min)

24.7.2019   /   Bleskovky   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.