Exmajster SR Švajda požiadal v cieli maratónu v Lipsku priateľku o ruku

Nezvyčajný počin maratónca Gabriela Švajdu
LIPSKO 15. apríla - Vytrvalec Gabriel Švajda nezopakoval v nedeľňajšom 43. ročníku maratónu v Lipsku svoje lanské prvenstvo – v hustom daždi skončil spomedzi takmer 700 bežcov druhý za 2:32:42 h za Nemcom Ihlowom (2:24:49).

Tridsaťštyriročný slovenský maratónsky šampión z roku 2016 však zaujal stovky divákov v cieli iným "kúskom".  Krátko po dobehnutí do cieľa si pokľakol a požiadal svoju priateľku Janu Šimunkovú o ruku. Povedala - áno. "Bol to pre mňa naozaj zvláštny okamih," skonštatovala pre nemecké médiá Švajdova priateľka.

Mimochodom, obaja dokonca spolu už aj súťažili v behu: vo februári na Valentínskom DôveRun Ty a Ja v bratislavskej Dúbravke skončili na 5 + 5 km v súťaži dvojíc na 25. mieste.

15.4.2019   /   Bleskovky   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: facebook/ Gabriel Švajda