Eaton pripravený na svetový rekord v sedemboji

Halový svetový rekordér v sedemboji Ashton Eaton je pripravený cez víkend na jedinom tohtoročnom medzinárodnom viacbojárskom mítingu na veľký výkon
ALLINN 3. februára (SITA) - Halový svetový rekordér v sedemboji Ashton Eaton je pripravený cez víkend na jedinom tohtoročnom medzinárodnom viacbojárskom mítingu na veľký výkon. "Pokúsim sa o svetový rekord. Cítim, že mám naň formu. Minulý týždeň na Millrose Games v New Yorku som získal skalpy olympijských víťazov či majstrov sveta Claya a Hardeeho a to mi dodáva motiváciu navyše," skonštatoval v rozhovore pre estónsku televíziu.

   Dvadsaťtriročný viacbojár sa v januári zlepšil na 60 m prekážok na 7,64, v guli na 14,22 a zabehol aj solídnu osemstovku za 1:55,90. Pri pohľade na Eatonove položky pri vlaňajšom svetovom rekorde (6,71 - 773 - 13,12 - 211 - 7,77 - 510 - 2:32,67) sa zdajú byť jeho víkendové šance na prekonanie tohto výkonu v Tallinne reálne. Na súboj s Američanom sú pripravení päťnásobný víťaz tohto podujatia Čech Roman Šebrle, medailista z ME Eelco Sintnicolaas z Holandska, vlaňajší majster USA Jake Arnold či mladý Rakúšan Dominik Distelberger.
3.2.2011   /   Bleskovky   /   SITA

Ďalšie články