Slovenská výprava sa predstaví v I. lige prvýkrát od zmeny názvu z Európskeho pohára družstiev na ME družstiev v roku 2009. Do druhej najvyššej kategórie sa Slováci prebojovali predvlani, keď v pozícii druholigových nováčikov skončili v konkurencii dvanástich tímov v izraelskom Tel Avive na druhom mieste za Maďarskom.
Na štadióne v Sandnese budú okrem zástupcov Slovenska bojovať aj
reprezentanti Bieloruska, Belgicka, Maďarska, Írska, Litvy, Holandska,
Nórska, Portugalska, Rumunska a Turecka. Do elitnej kategórie
(superliga) postúpi najlepší tím, až päť družstiev poputuje o úroveň
nižšie. Súťaže v meste na juhu Nórska sa uskutočnia od 9. do 11.
augusta.
Nominácia na I. ligu majstrovstiev Európy družstiev v Sandnese (9. - 11. augusta):
MUŽI100 a 200 m: Ján Volko, 400 m: Šimon Bujna, 800 a 1500 m: Andrej
Paulíny, 3000 a 5000 m: Tibor Sahajda, 3000 m prek.: Dávid Mazúch, 110 m
prek.: Matej Baluch, 400 m prek.: Martin Kučera, výška: Matúš Bubeník,
žrď: Tomáš Krajňák, diaľka a trojskok: Tomáš Veszelka, guľa: Adrián
Baran, disk: Samuel Kováč, kladivo: Marcel Lomnický, oštep: Ondrej
Bartoň, do štafety na 4 x 100 m: Ján Volko, Matej Baluch, Šimon Bujna,
Oliver Murcko, Denis Danáč, do štafety na 4 x 400 m: Šimon Bujna, Martin
Kučera, Patrik Dömötör, Denis Danáč, Miroslav Marček, náhradníci: Marco
Adrien Drozda, Samuel Sloboda (obaja šprinty a prekážky), Ján Šuba,
Lukáš Beer, Ján Zmoray (všetci skoky), Peter Ďurec, Filip Revaj (obaja
behy)
ŽENY100 a 200 m: Monika Weigertová, 400 m: Iveta Putalová, 800 m:
Gabriela Gajanová, 1500 a 3000 m: Elena Dušková, 5000 m: Silvia Valová,
3000 m prek.: Katarína Beľová, 100 m prek.: Stanislava Lajčáková, 400 m
prek.: Daniela Ledecká, výška: Tatiana Dunajská, žrď: Lujza Paliderová,
diaľka: Lucia Vadlejch, trojskok: Dana Velďáková, guľa: Natália
Váleková, disk: Barbora Jakubcová, kladivo: Martina Hrašnová, oštep:
Júlia Hanuliaková, do štafety na 4 x 100 m: Monika Weigertová, Viktória
Forster, Daniela Ledecká, Katarína Kišková, Jana Velďáková, Simona
Malatincová, do štafety na 4 x 400 m: Iveta Putalová, Gabriela Gajanová,
Daniela Ledecká, Miriam Cidoríková, Simona Malatincová, náhradníčky:
Alexandra Štuková (šprinty, sredné trate), Jana Velďáková, Zuzana
Ďurkechová, Krsitína Bošková (všetky skoky)
REALIZAČNÝ TÍMVladimír Gubrický (vedúci výpravy), Martin Pupiš (vedúci tímu),
MUDr. Pavol Hajmássy (lekár), Renáta Gajdárová, Claudia Hladíková (obe
fyzioterapeutky), Naďa Bendová, Eugen Laczo, Edmund Kováč, Pavel Slouka,
Marcel Lopuchovský, Michal Škvarka, Radoslav Dubovský, Roman Oravec,
Pavel Pankuch (všetci tréneri)