Čo môžeme očakávať v roku 2023 z dielne organizátorov jubilujúceho maratónu?

Čo môžeme očakávať v roku 2023 z dielne organizátorov jubilujúceho maratónu?
Kalendár sa plní poznámkami, dôležitých dátumov pribúda. Pozrime sa preto aj na to, koľko času nám ostáva k tým míľnikom sezóny, ktoré vzídu z dielne organizátorov jubilujúceho maratónu.
Do 19. marca priebežne prebieha súťaž v programe MMM Winter Challenge. To je termín, do ktorého môžu bežci individuálne absolvovať niektorú z tratí, prípadne sa 18. marca zapojiť do poslednej skupinovej previerky našej kondície. Tá sa uskutoční opäť v košickom lesoparku Anička. Definitívne výsledky budeme teda poznať v prvých jarných dňoch hneď potom, ako si svoje výkony sami bežci nahrajú do hodnotiaceho systému.
 
Už iba niečo menej ako dva mesiace ostávajú do štartu Ultramaratónu z Miskolca do Košíc, ktorý sa uskutoční 22. apríla. V tomto momente organizátori pripravili pre štafetové tímy aj zjednodušenú formu registrácie. Stačí, ak v prihláške uvedú meno kapitána tímu a zvyšok zostavy nahlásia dohodnutým spôsobom do 9. apríla.
 
Na štvrtok 11. mája pripravujú už tradičný VSE City Run. Ďalší z ročníkov tohto populárneho behu bežcov zavedie znova na známe miesta v centre Košíc. Už čoskoro sa zverejní, komu budeme pomáhať, kam bude nasmerovaný finančný výnos z podujatia známeho svojou neopakovateľnou atmosférou. A usilovne sa už pripravujeme i na otvorenie samotnej registrácie.

Druhá májová sobota je vyhradená pre 3. ročník jarného polmaratónu MMM, ktorý poznáme pod oficiálnym názvom Košice Peace Half Marathon. Registrácia je otvorená už niekoľko týždňov a mnohí bežci vedia využiť aj bonusový kód, zasielaný automaticky už prihláseným účastníkom 100. ročníka MMM. Do ulíc Košíc sa od Dolnej brány rozbehne v nedeľu 14. mája.
 
Druhá polovica júna je vyhradená obnovenému ženskému behu, ktorý od svojho vzniku do svojich kalendárov zapisujeme ako Velvet Run. Pripravené budú trate dlhé 5 a 10 kilometrov a miestom štartu i cieľa bude opäť námestie pri ikonickom Dóme sv. Alžbety a Urbanovej veži v Košiciach. Na otvorenie registrácie si ešte niekoľko dní počkáme, no potvrdiť môžeme, že dievčatá a ženy v pohybe sa na trať vydajú v sobotu 24. júna popoludní.
 
Tesne pred samotným jubilejným maratónom, v sobotu 30. septembra príde chvíľa, na ktorú už teraz netrpezlivo čakajú všetci malí i veľkí bežci milujúci atmosféru Minimaratónu. Ten i v tomto roku nesie názov U. S. Steel Family Run a registrovať naň sa všetci môžu už od 17. februára. Odkladať to netreba, i tu bude treba rátať s kapacitnými limitmi, ktoré sa dajú odvodiť z doteraz maximálneho počtu približne 4 000 účastníkov v roku 2019.
 
No a o sedem mesiacov už budeme, v dozaista elektrizujúcej atmosfére, odrátavať posledné minúty do štartu 100. ročníka najstaršieho maratónu v Európe. Je otázkou najbližších dní, kedy sa kapacity štartového poľa naplnia úplne. Koľko to bude ešte celé trvať sa odhadnúť presne nedá. Čo však poznáme presne, je dátum. Všetko dôležite sa odohrá v nedeľu 1. októbra.
 
Ak ste zvedaví na viac detailov a podmienky registrácie, hľadajte ich postupne webe organizátora MMM

2.3.2023   /   Bleskovky   /   Autor: br

Ďalšie články