Bežte pre pamäť národa

Benefičný beh sa uskutoční 20. mája 2023 v Devínskej Novej Vsi a v hlavných kategóriách budú bežcom k dispozícii trate na 5 a 10 kilometrov.
Beh pre pamäť národa je charitatívny beh, ktorý spája radosť z aktívneho pohybu s poznávaním našej histórie a podporou činnosti občianskeho združenia Post Bellum, ktoré dokumentuje kľúčové udalosti 20. storočia. "Všetky financie, ktoré sa nám podarí vyzbierať v rámci štartovného budú využité na rozšírenie archívu Memory of Nations, ktorý zachytáva príbehy pamätníkov pre ďalšie generácie. Už dnes je v tomto archíve uložených viac ako 15 000 príbehov z Čiech, Slovenska a ďalších krajín. Vďaka týmto príspevkom budeme môcť ďalej zaznamenávať rozprávanie vojnových veteránov, preživších holokaust, politických väzňov, disidentov, či ľudí, ktorí inak trpeli počas totalitných režimov 20. storočia," priblížila riaditeľka Post Bellum Sandra Polovková.

Po minuloročnom nultom ročníku behu, ktorého sa zúčastnilo vyše 150 bežcov a bežkýň bude tento rok účastníkom k dispozícii viac tratí, ako aj bohatší sprievodný a kultúrny program.

„Hlavná časť Behu pre pamäť národa je otvorená pre všetkých rekreačných bežcov a bežkyne, pričom k dispozícii budú dve trate jedna na 5 a jedna na 10 kilometrov. Pre deti máme pripravenú detskú trať na 1 kilometer - vhodnú hlavne pre vekové kategórie od 7 do 12. rokov. No a mysleli sme aj na tých, ktorí nebehajú, ale radi by prispeli na dobrú vec a strávili príjemný čas v prírode – pre tých sme pripravili krátku prechádzku, ktorá je súčasťou nebežeckej časti podujatia," hovorí koordinátor behu Michal Václavik.

Na mieste bude zabezpečená možnosť zakúpenia si nápojov aj jedla, detský program a počas celého trvania akcie bude spríjemňovať čas na štarte/v cieli DJ PEAL. Moderátormi podujatia budú Zuzana Kovačič Hanzelová a Michael Szatmary. Po behoch a slávnostnom vyhlásení výsledkov budú nasledovať koncerty Preßburger Klezmer Band a Modré hory.

Registrácia na Beh pre pamäť národa je pre všetkých záujemcov prístupná online na stránke: www.behprepamatnaroda.sk

29.3.2023   /   Bleskovky   /   Autor: br

Ďalšie články