ZOH: Martin Fourcade obhájil zlato v stíhačke, Otčenáš 27., Kazár 31.

Druhý senzačne skončil Švéd Sebastian Samuelsson a tretí bol Nemec Benedikt Doll
PJONGČANG 12. februára - Francúzsky biatlonista Martin Fourcade zvíťazil v pondelňajších stíhacích pretekoch na 12,5 km na zimných olympijských hrách v Pjongčangu v Kórejskej republike. Obhájil zlato v tejto disciplíne zo Soči 2014 a napravil si chuť po sklamaní v podobe ôsmeho miesta v nedeľňajšom šprinte na 10 km. Nečakaný nemecký hrdina rýchlostných pretekov Arnd Peiffer sa tentoraz musel uspokojiť s ôsmou priečkou, po troch zaváhaniach na strelnici mu chýbalo 1:14,1 min.

Striebro senzačne získal štrnásty z ouvertúry, Švéd Sebastian Samuelsson, ktorý mal manko rovných 12 sekúnd. V tejto sezóne bol severan vo Svetovom pohári najlepšie 23. v šprinte v decembri vo francúzskom Annecy-Le Grand Bornand. Stupne s mankom 15,1 s doplnil Nemec Benedikt Doll, šiesty z rýchlostných pretekov. Medailisti nesklopili po jednom terčíku.

Zo slovenskej dvojice napokon lepší bol 27. Martin Otčenáš, ktorý sa napriek trom trestným okruhom, všetkým po prvej "ležke", vyšvihol z 52. pozície, chýbalo mu 3:30,8 min. Matej Kazár aj vinou piatich zaváhaní na palebnej čiare obsadil 31. miesto, nenadviazal na 22. post z nedele, mal odstup 3:50,7.

Dvadsaťdeväťročný dobyvateľ ostatných šiestich veľkých glóbusov za celkový triumf vo SP Martin Fourcade sa raduje zo svojho tretieho zlata pod piatimi kruhmi. Pred štyrmi rokmi sa okrem stíhačky presadil aj vo vytrvalostných pretekoch. Okrem toho má na olympijskom konte striebra z mass-štartu vo Vancouveri 2010 aj Soči 2014.

12.2.2018 / Bleskovky - biatlon / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené. /  Foto: SITA/AP