AaAaAaAaAa
Beháme.sk

ZOH: M. Fourcade zlatý v pretekoch na 15 km s hromadným štartom

Na druhom mieste skončil Nemec Simon Schempp, tretí bol Nór Emil Hegle Svendsen
PJONGČANG 18. februára - Francúzsky biatlonista Martin Fourcade získal zlatú medailu v nedeľňajších pretekoch na 15 km s hromadným štartom na zimných olympijských hrách 2018 v kórejskom Pjongčangu. Líder Svetového pohára v areáli Alpensia tesne zdolal Nemca Simona Schemppa, o víťazovi musela rozhodnúť cieľová fotografia. Bronz si vybojoval Nór Emil Hegle Svendsen, ktorý zaostal o 11,2 sekundy. Slovensko nemalo zastúpenie, Matej Kazár bol prvý náhradník.

Dvadsaťdeväťročný M. Fourcade získal na tohtoročných ZOH druhú zlatú medailu, triumfoval aj v pondelkových stíhacích pretekoch na 12,5 km. Šesťnásobný víťaz Svetového pohára má spod piatich kruhov celkovo na konte štyri zlaté a dve strieborné medaily, obe 2. priečky vybojoval v mass-štarte - v Soči 2014 a Vancouveri 2010.

Na úvodnú streľbu v ľahu prišli všetci pokope, po nej sa nachádzal na prvom mieste domáci reprezentant Timofej Lapšin s náskokom takmer štyroch sekúnd pred Slovincom Jakovom Fakom. Medzi prvou a druhou streľbou sa vystriedalo na čele viacero pretekárov; zozadu sa postupne predieral Fourcade, ktorý mal na úvod jeden chybný výstrel. Druhú streleckú položku v ľahu najlepšie zvládol Nemec Benedikt Doll, za ním tesne šiel jeho krajan Lesser, Fourcade bol ôsmy, ale po prvej streľbe v stoji už bol vo vedení. Spolu s ním šli Schempp a Lesser. Ani jeden z vedúcej trojice na záverečnej stojke neexceloval, Fourcade so Schemppom museli absolvovať jedno trestné kolo, Lesser dve. V boji o zlato si to v strhujúcom závere rozdali Fourcade so Schemppom, o držiteľovi zlatej medaily rozhodla cieľová fotografia. V súboji o bronz uspel Svendsen pred Lesserom.

BIATLON
Preteky mužov na 15 km s hromadným štartom: 1. Martin Fourcade (Fr.) 35:47,3 min (2), 2. Simon Schempp (Nem.) rovnaký čas (1), 3. Emil Hegle Svendsen (Nór.) +11,2 s (2), 4. Erik Lesser +11,6 (2), 5. Benedikt Doll (obaja Nem.) +18,8 (1), 6. Julian Eberhard (Rak.) +30,7 (3), 7. Erlend Bjöntegaard +32,1 (2), 8. Tarjei Bö (obaja Nór.) +34,6 (3)

18.2.2018 / Bleskovky - biatlon / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.