V šprinte premiérový triumf Gasparinovej, Kuzminová 13.

2. kolo Svetového pohára biatlonistov v nemeckom Hochfilzene - rýchlostné preteky žien na 7,5 km
HOCHFILZEN 6. decembra - Slovenská reprezentantka Anastasia Kuzminová skončila na 13. mieste v piatkových rýchlostných pretekoch na 7,5 km v rámci 2. kola Svetového pohára biatlonistov v nemeckom Hochfilzene. Dvadsaťdeväťročnú rodáčku z ruského mesta Ťumeň o lepší výsledok obrali dva chybné výstrely v stoji. Za víťaznou Švajčiarkou Selinou Gasparinovou zaostala Kuzminová o 41,2 sekundy. Gasparinová v piatok dosiahla zatiaľ najlepší výsledok v kariére, jej doterajším individuálnym maximom bolo štvrté miesto zo švédskeho Östersundu vo vytrvalostných pretekoch z minulej sezóny. V šprinte bola doteraz najlepšie piata v talianskej Anterselve v ročníku 2011/2012.

Menej ako minútový odstup na víťazku mala aj Jana Gereková na 21. mieste, ktorá na strelnici dvakrát minula rovnako ako Kuzminová. Ďalšie tri Slovenky výrazne zaostali - Paulínu Fialkovú klasifikovali na 88. pozícii, Terézia Poliaková obsadila 94. priečku a Martina Chrapánová bola 104.

Na prvé miesto v hodnotení šprintu SP sa posunula Nórka Tora Bergerová, ktorá v piatok dobehla štvrtá. Líderka celkového poradia seriálu Gabriela Soukalová z Česka skončila na 23. pozícii. Anastasia Kuzminová je v hodnotení o veľký glóbus ôsma, Jana Gereková figuruje na 22. priečke. V poradí šprintu je Gereková na 14. mieste, Kuzminovej patrí 23. stupienok.

Svetový pohár v biatlone - Hochfilzen (Nem.) - rýchlostné preteky žien:

1. Selina Gasparinová (Švaj.) 23:16,9 min (1 trestný okruh), 2. Veronika Vítková (ČR) +1,2 s (0), 3. Irina Starychová (Rus.) +2,1 (0), 4. Tora Bergerová (Nór.) +6,4 (2), 5. Julia Džimová (Ukr.) +9,8 (1), 6. Synnöve Solemdalová (Nór.) +14,2 (1), ... 13. Anastasia Kuzminová +41,2 (2), 21. Jana Gereková +54,3 (2), 88. Paulína Fialková +3:14,2 min (4), 94. Terézia Poliaková +3:30,7 (3), 104. Martina Chrapánová (všetky SR) +4:52,3 (5)