V Anterselve Hauserovej prvé víťazstvo v kariére, Horvátová s výrazne vylepšeným maximom

Rakúšanka Lisa Theresa Hauserová sa stala víťazkou druhých vytrvalostných pretekov tejto sezóny v rámci Svetového pohára v biatlone v talianskej Anterselve.
BRATISLAVA 21. januára - Hauserová nesklopila iba jeden z dvadsiatich terčíkov na strelnici a s náskokom 43,7 s triumfovala pred Ukrajinkou Juliiu Džimovou. S mankom 1:04,0 min skončila na 15 km trati tretia Francúzka Anais Chevalierová-Bouchetová. Hauserová sa ako 27-ročná dočkala prvého individuálneho víťazstva v pretekoch SP. V celkovom poradí bojov o krištáľové glóbusy poskočila z ôsmej na siedmu priečku. Naďalej vedie Nórka Marte Olsbuová Röiselandová pred svojou krajankou Tiril Eckhofovou a Švédkou Hannou Öbergovou.

Z tria Sloveniek bola najlepšia Henrieta Horvátová na 52. mieste s mankom 5:22,9 min na víťazkou. Vekom ešte juniorka Horvátová urobila iba dve chyby na strelnici a výrazne si zlepšila svoje maximum v pretekoch Svetového pohára. Dosiaľ ním bolo 72. miesto z úvodu tejto sezóny rovnako z vytrvalostných pretekov v Kontiolahti. Veronika Machyniaková bola vo štvrtok v Anterselve sedemdesiata (+7:17,0 min) a Anete Smerčiakovej patrila v 93-člennej výsledkovej listine 90. priečka so šiestimi chybami na strelnici a odstupom vyše 12 minút za víťazkou.

Ďalšie články