Triumf Francúzky Bescondovej, Gereková 15.

Svetový pohár v biatlone - rýchlostné preteky žien v Anterselve (Tal.)

ANTERSELVA 16. januára (SITA) - Víťazkou štvrtkových rýchlostných pretekov žien na 7,5 km v rámci 6. kola Svetového pohára v biatlone v talianskej Anterselve sa stala Francúzka Anais Bescondová. Napriek jednému chybnému výstrelu zvíťazila s náskokom 6,7 s pred skúsenou Nemkou Andreou Henkelovou, ktorá bola na strelnici bezchybná. Tretia skončila bieloruská favoritka Daria Domračevová s odstupom 10,1 s.

Najlepšie dve Slovenky sa zoradili v polovici druhej desiatky za sebou. Janka Gereková skončila päťnásta a Anastasia Kuzminová šestnásta s odstupom vyše 40 sekúnd za víťazkou. Gereková odpálila jeden výstrel mimo terč, Kuzminová, ktorá bude v Soči obhajovať olympijské zlato v tejto disciplíne, sa mýlila dvakrát. Paulína Fialková skončila na 78. mieste a Terézia Poliaková ešte päť priečok za ňou. Víťazná Bescondová dosiahla prvý triumf v pretekoch Svetového pohára v kariére a tiež prvé pódiové umiestnenie.