Švédi zriadili pre svoje hviezdy sieň slávy

Švédska biatlonová federácia oslavuje 25. výročie svojho vzniku a pri tejto príležitosti zriadila pre svojich najlepších sieň slávy.
ÖSTERSUND 14. októbra  -  Jej prvými členmi sa stali aj traja celkoví víťazi Svetového pohára v biatlone Magdalena Forsbergová, Helena Ekholmová a Mikael Löfgren. Legendárna Forsbergová triumfovala vo Svetovom pohári dokonca šesťkrát bez prestávky (1997 - 2002), Ekholmová pod dievčenským menom Jonssonová v roku 2009 a predstaviteľ staršej generácie Löfgren sa tešil z prestížneho celosezónneho prvenstva ešte v roku 1993. Ďalšími šiestimi inauguračnými členmi Siene slávy švédskeho biatlonu sú Klas Lestander, Lars-Göran Arvidsson, Eva Korpelová, Anna Carin Zideková a in memoriam aj Adolf Wiklund a Sven Thofelt. Informuje o tom internetový portál Svetovej biatlonovej únie.

Švédi tiež slávnostne premenovali svoj biatlonový areál v Östersunde na Národnú biatlonovú arénu. Práve Östersund bude na prelome novembra a decembra tradične dejiskom úvodného kola nového ročníka Svetového pohára v biatlone. Prvými pretekmi bude 25. novembra miešaná štafeta na 2x6 + 2x7,5 km.

17.10.2013   /   Bleskovky - biatlon   /   SITA

Ďalšie články