Štafetu miešaných dvojíc ovládli Francúzi, Slováci finišovali na 14. mieste

V sobotu sú v Pokljuke na programe aj štafety miešaných štvoríc
BRATISLAVA 25. januára - Víťazmi sobotňajšej miešanej štafety dvojíc na pretekoch Svetového pohára 2019/2020 v biatlone sa v slovinskej Pokljuke stali Francúzi Emilien Jacquelin a Anais Bescondová. Francúzi sa od úvode súťaže držali v popredí a na poslednom úseku sa Bescondovej podarilo odpútať od nórskej súperky. Karoline Offigstad Knottenová navyše na poslednej streľbe musela dvakrát dobíjať a Nóri napokon neskončili ani na pódiu.

Prekvapením je druhá priečka reprezentantov Estónska (Rene Zachna Regina Ojová), ktorí museli dobíjať iba trikrát a Ojová sa vo finiši odpútala od prenasledovateliek. Tretiu priečku obsadili Rakúšania Simon Eder a Lisa Theresa Hauserová.

Slovenská dvojica Martin Otčenáš a Ivona Fialková finišovala na 14. mieste. Začiatok pretekov nevyšiel Martinovi Otčenášovi, ktorí okrem piatich dobíjaní na dvoch položkách musel absolvovať aj dva skrátené trestné okruhy. Po druhej streľbe bol až na 23. mieste, no potom Slováci už len stúpali nahor. Ivona Fialková potom Slovákov vytiahla na 17. priečku, ktorú Otčenáš neskôr udržal. V závere bola Fialková sedemnásta aj po poslednej streľbe, no vo finiši sa dostala pred Češku, Poľku aj Japonku.

V sobotu sú v Pokljuke na programe aj štafety miešaných štvoríc.

Svetový pohár 2019/2020 v biatlone - 7. kolo - Pokljuka (Slovin.) - sobota

Štafeta miešaných dvojíc: 1. Francúzsko (Emilien Jacquelin, Anais Bescondová) 38:33,4 (0+5), 2. Estónsko (Rene Zachna Regina Ojová) +5,9 s (0+3), 3. Rakúsko (Simon Eder, Lisa Theresa Hauserová) +12,1 (0+6), 4. Kanada +16,0 (0+6), 5. Ukrajina +28,8 (1+4), 6. Švajčiarsko +40,7 (0+7), ... 14. Slovensko (Martin Otčenáš, Ivona Fialková) +1:47,7 (2+8)

Ďalšie články