Slovenská kvalifikácia o Östersund vyvrcholí v Idre

Počas víkendu sa uskutoční úvodné kolo IBU Cupu vo švédskom Idre
IDRE 22. novembra - Prvé slovenské slovo v novej biatlonovej sezóne budú mať reprezentanti, ktorí počas víkendu absolvujú vo švédskom Idre dvoje rýchlostné preteky v rámci 1. kola IBU Cupu. Sobota bude pre štvoricu mužov Dušan Šimočko, Tomáš Hasilla, Martin Otčenáš, Miroslav Matiaško a trio žien Terézia Poliaková, Natália Prekopová, Martina Chrapánová poslednou časťou kvalifikácie na úvodné kolo Svetového pohára vo švédskom Östersunde. Nedeľňajší šprint by mal absolvovať aj junior Michal Šíma.

"U mužov sa rozhodne o dvoch miestach, čiže zo štyroch pretekárov pôjdu dvaja na Svetový pohár. Berú sa však dvoje preteky, ktoré už absolvovali v nórskom Beitostölene spolu s jednými v Idre. Body zo všetkých troch sa sčítajú a tí, ktorí ich budú mať najviac, pocestujú do Östersundu. To isté platí aj pre ženy. Trio Poliaková, Prekopová a Chrapánová bude bojovať o dve miesta," vysvetlil viceprezident SZB pre reprezentáciu Pavel Kobela. K podmienkam v Idre dodal: "Je tu trochu menej snehu ako v Beitostölene a nie je prírodný, ale navezený. Bežať sa bude na 2,5 km trati s tým, že muži si ešte jeden úsek zopakujú. Zima je však dostatočná - 16°C."

Už pred niekoľkými dňami na základe výsledkov nominačných pretekov v Beitostölene reprezentační tréneri Manfred Geyer (muži) a Josef Obererlacher (ženy) rozhodli, že na úvodných pretekoch nového ročníka Svetového pohára v nedeľňajšej súťaži miešaných štafiet bude Slovensko v Östersunde reprezentovať kvarteto Pavol Hurajt, Matej Kazár, Janka Gereková a Paulína Fialková. Najúspešnejšia slovenská biatlonistka ostatných rokov Anastasia Kuzminová začne olympijskú sezónu až vytrvalostnými pretekmi v stredu 27. novembra.

Úvodné podujatie Svetového pohára 2013/14 v biatlone v Östersunde sa začne pretekmi miešaných štafiet v nedeľu 24. novembra a vyvrcholí o týždeň neskôr stíhacími pretekmi mužov aj žien. Slovenskí biatlonoví reprezentanti sa takmer mesiac pripravovali na štart novej sezóny v nórskom Beitostölene s výnimkou Kuzminovej. Tá absolvovala záverečnú prípravu v kanadskom Canmore. Spestrila si ju víťazstvami na nominačných pretekoch kanadskej reprezentácie pre Svetový pohár.


22.11.2013   /   Bleskovky - biatlon   /   SITA

Ďalšie články