Rýchlostné preteky v Novom Meste na Morave pre Nóra J. T. Böa, Kazár na 44. mieste

Víťazom rýchlostných pretekov mužov v 3. kole Svetového pohára v biatlone sa vo štvrtok popoludní v českom Novom Meste na Morave stal Nór Johannes Thingnes Bö.
NOVÉ MESTO NA MORAVE 20. decembra - Dvadsaťpäťročný severan zvíťazil po bezchybnej streľbe a najrýchlejšom bežeckom výkone s náskokom 21,0 pred Rusom Alexandrom Loginovom. Tretí skončil s odstupom 54,2 s Švéd Martin Ponsiluoma. Olympijský víťaz z Pjongčangu J. T. Bö zvíťazil aj v treťom šprinte v aktuálnom ročníku, celkovo si na svoje konto pripísal už štvrtý triumf od začiatku sezóny 2018/2019. Zároveň je nórsky biatlonista lídrom v celkovom poradí SP aj v disciplíne šprint.

Johannes Thingnes Bö rozšíril zbierku triumfov v pretekoch SP na dvadsaťšesť, v rýchlostných pretekoch sa postavil na najvyšší stupienok po pätnásty raz. Dvadsaťšesťročný Loginov zaznamenal druhým miestom svoj najlepší výsledok v SP, doteraz bol trikrát tretí, z toho dvakrát v úvodnom kole aktuálnej sezóny v slovinskej Pokljuke. Dvadsaťtriročný Ponsiluoma si rovnako vylepšil kariérne maximum a to výrazne. Predtým bol najlepšie na 18. mieste v individuálnych pretekoch na úvod ročníka v Pokljuke. Obhajca veľkého glóbusu z ostatných siedmich rokov, fenomenálny Francúz Martin Fourcade minul na strelnici štyri terče a obsadil až 43. priečku. Za víťazom zaostal o viac ako dve minúty. Pri svojom debute v SP obsadil Nór Johannes Dale skvelé 15. miesto.
V 105-člennom štartovom poli boli aj štyria slovenskí reprezentanti. Najlepšie obstál Kazár, ktorý sa po bezchybnej streľbe vo výsledkoch zaradil na 44. miesto s mankom 2:14,2 na víťaza. Martin Otčenáš skončil na 75. priečke, keď dvakrát nepresne namieril. Tomáš Hasilla prišiel do cieľa na 90. pozícii, Šimon Bartko šesťkrát netrafil do terča a stačilo mu to iba na 95. miesto. Keďže Kazár sa umiestnil do 60. priečky, nebude chýbať v sobotňajších stíhacích pretekoch na 12,5 km.

V piatok pokračuje tretie kolo nového ročníka SP 2018/2019 v biatlone rýchlostnými pretekmi žien na 7,5 km o 17.30 h SEČ. V sobotu sa uskutočnia stíhacie preteky mužov o 15.00 h SEČ a žien o 17.00 h SEČ. Program zavŕšia v nedeľu preteky s hromadným štartom mužov o 11.45 h SEČ a žien o 14.30h SEČ:

Výsledky - SP 2018/2019 v biatlone - 3. kolo - Nové Mesto na Morave (ČR) - štvrtok:

Rýchlostné preteky mužov na 10 km: 1. Johannes Thingnes Bö (Nór.) 23:09,9 min (0), 2. Alexander Loginov (Rus.) +21,0 s (0), 3. Martin Ponsiluoma (Švéd.) +54,2 (0), 4. Benjamin Weger (Švaj.) +1:03,5 min (0), 5. Simon Desthieux (Fr.) 1:03,7 (1), 6. Julian Eberhard (Rak.) 1:04,6 (1), ... XXX. Matej Kazár 2:14,2 (0), ... 75. Martin Otčenáš +3:09,6 (2), ... 90. Tomáš Hasilla 3:54,0 (5), ... 95. Šimon Bartko (všetci SR) 4:11,7 (6)

Poradie vo Svetovom pohári (po 6 z 26 pretekov): 1. Johannes Thingnes Bö (Nór.) 308 bodov, 2. Alexander Loginov (Rus.) 232, 3. Antonin Guigonnat (Fr.) 223, 4. Simon Eder (Rak.) 205, 5. Martin Fourcade (Fr.) 191, 6. Julian Eberhard (Rak.) 189, ... 52. Martin Otčenáš (SR) 26

Poradie SP v rýchlostných pretekoch (po 3 z 9 pretekov): 1. Johannes Thingnes Bö (Nór.) 180 bodov, 2. Alexander Loginov (Rus.) 136, 3. Antonin Guigonnat (Fr.) 133, 4. Benedikt Doll (Nem.) 118, 5. Simon Desthieux (Fr.) 112, 6. Benjamin Weger (Švaj.) 102, ... 46. Martin Otčenáš (SR) 17

Poradie v Pohári národov (po 7 z 23 pretekov): 1. Nórsko 2413 bodov, 2. Francúzsko 2276, 3. Nemecko 2169, ... 18. Slovensko 1171
21.12.2018 / Bleskovky - biatlon / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.