Nórka Olsbuová Röiselandová ovládla stíhacie preteky v Novom Meste na Morave, Kuzminová na 9. mieste

Stíhacie preteky žien na 10 km v rámci 3. kola Svetového pohára v biatlone 2018/2019 v českom Novom Meste na Morave
HOCHFILZEN 15. decembra - Nórska biatlonistka Marte Olsbuová Röiselandová zvíťazila v sobotňajších stíhacích pretekoch žien v rámci Svetového pohára v českom Novom Meste na Morave. Na druhom mieste sa umiestnila Talianka Dorothea Wiererová, keď zaostala o 4,5 s za víťazkou. Tretia skončila Švédka Hanna Öbergová so stratou 4,7 s na víťazku. Pretekárky sa museli vyrovnať s nepriaznivým počasím, keď im život strpčoval najmä dážď a silný vietor.

Trojnásobná olympijská víťazka Anastasia Kuzminová napriek šiestim chybám obsadila 9. miesto. Dvadsaťšesťročná Breznianka Paulína Fialková na strelnici minula rovnako 6 terčov. Zverenka Anny Murínovej a Martina Bajčičáka P. Fialková tak 17. miestom zaznamenala najhorší výsledok v aktuálnom ročníku. Ivona Fialková po 5 streleckých chybách finišovala na 41. pozícii.
Slovenským reprezentantkám nevyšla úvodná položka v ľahu. P. Fialková aj Kuzminová dvakrát chybovali a po prvej streľbe im patrila 9. resp 15. pozícia. Na vedúcej priečke bola naďalej víťazka piatkového šprintu Nórka Olsbuová Röiselandová. Na druhej streľbe zaváhali Fialková s Kuzminovou jedenkrát a klesli na 12. resp 15. miesto. Po prvej položke v stoji sa dostala na čelo pretekov Talianka Wiererová o 6,6 s pred Švédkou Öbergovou. Do záverečného bežeckého okruhu išla na vedúcej priečke Nórka Olsbuová Röiselandová iba o pol sekundy pred Wiererovou. V cieľovej rovinke mala nakoniec najviac síl nórska biatlonistka.

Program 3. kola SP uzavrú v nedeľu preteky s hromadným štartom mužov o 11.45 h SEČ a žien o 14.30 h SEČ.

Výsledky - SP 2018/2019 v biatlone - Nové Mesto na Morave (ČR) - sobota:

Stíhacie preteky žien na 10 km: 1. Marte Olsbuová Röiselandová (Nór.) 29:53,5 min (2), 2. Dorothea Wiererová (Tal.) +0,2 s (1), 3. Hanna Öbergová (Švéd.) +4,7 (1), 4. Lisa Vittozziová (Tal.) +53,9 (1), 5. Laura Dahlmeierová (Nem.) +54,2 (2), 6. Vanessa Hinzová (obe Nem.) +55,8, ... 9. Anastasia Kuzminová +1:32,5 (6), 17. Paulína Fialková +2:16,6 (6), 41. Ivona Fialková (všetky SR) +4:02,7 (5)