ME: Vytrvalostné preteky pre Vaillancourtovú, Prekopová 28.

Otvorené majstrovstvá Európy v biatlone v Novom Meste na Morave (ČR)
NOVÉ MESTO NA MORAVE 30. januára - Vytrvalostné preteky žien na otvorených majstrovstvách Európy v biatlone v Novom Meste na Morave sa vo štvrtok predpoludním skončili triumfom Kanaďanky Audrey Vaillancourtovej. Striebro a bronz si vybojovali Bielorusky Nastasia Kalinová a Irina Kriuková. Z trojice slovenských reprezentantiek sa vošla do najlepšej tridsiatky iba Natália Prekopová, ktorá obsadila so šiestimi chybami na strelnici 28. miesto. Prekopová je práve v tejto disciplíne univerziádnou šampiónkou z decembrového Trentina. Ďalšie dve Slovenky sa umiestnili až v záverečnej tretine štartovného poľa. Lucia Šimová obsadila 47. priečku a Andrea Hôrčíková dobehla na 53. mieste. V cieli klasifikovali 57 biatlonistiek. Vo štvrtok od 13.30 h majú vytrvalostné preteky na 20 km muži.

Majstrovstvá Európy v biatlone - Nové Mesto na Morave (ČR):
Vytrvalostné preteky žien na 15 km: 1. Audrey Vaillancourtová (Kan.) 51:33,4 min (2 trestné minúty), 2. Nastasia Kalinová +2,1 (4), 3. Irina Kriuková (obe Biel.) +9,7 (2),... 28. Natália Prekopová +4:50,0 (6), 47. Lucia Šimová +8:11,4 (6), 53. Andrea Hôrčíková (všetky SR) +9:52,2 (9).