ME: Štafety pre ženy Bieloruska a mužov Rakúska

Otvorené majstrovstvá Európy v biatlone v Novom Meste na Morave (ČR)
NOVÉ MESTO NA MORAVE 4. februára - Majstrami Európy v pretekoch biatlonových štafiet sa v utorok v Novom Meste na Morave stali ženy Bieloruska a muži Rakúska. Bielorusky zvíťazili pred Nemkami a Nórkami, Rakúšania odsunuli na druhé miesto favorizovaných Nórov a na tretie Nemcov.

Slovenským štafetám sa v posledných dvoch disciplínach šampionátu vo Vysočina Arene nedarilo podľa predstáv. Ženy v zložení Natália Prekopová, Ivona Fialková, Andrea Hôrčiková, Lucia Šimová obsadili 8. miesto, keď museli na šesť trestných kôl a napokon boli dostihnuté o celé jedno kolo. Predstavilo sa trinásť štafiet. Mužské kvarteto Michal Šima, Michal Kubaliak, Henrich Lonský, Peter Kazár skončilo na 16. mieste so siedmimi trestnými okruhmi a tiež dostihnutím o jedno kolo. Na pretekoch sa zúčastnili mužské štafety z 20 krajín.

Majstrovstvá Európy v biatlone - Nové Mesto na Morave (ČR):

Štafeta žien na 4x 6 km: 1. Bielorusko (Irina Kriuková, Ala Talkačová, Oksana Šimanovičová, Nastasia Kalinová) 1:15:39,3 h (2+11), 2. Nemecko +35,3 (3+14), 3. Nórsko +1:35,1 (6+17),... 8. Slovensko (Natália Prekopová, Ivona Fialková, Andrea Hôrčiková, Lucia Šimová) 6+16 - dostihnuté o kolo.

Štafeta mužov na 4x 7,5 km: 1. Rakúsko (Lorenz Wäger, Michael Reiter, Peter Brunner, David Komatz) 1:15:30,3 h (0+9), 2. Nórsko +1:05,2 (0+10), 3. Nemecko +1:50,0 (4+15),... 16. Slovensko (Michal Šima, Michal Kubaliak, Henrich Lonský, Peter Kazár) 7+18 - dostihnutí o kolo