Johannes Thingnes Bö ohlásil návrat, predstaví sa už v slovinskej Pokljuke

Obhajca veľkého krištáľového glóbusu vynechal podujatia v nemeckých strediskách Oberhof a Ruhpolding
BRATISLAVA 21. januára - Nórsky biatlonista Johannes Thingnes Bö sa vracia do súťažného kolotoča. Rodák z mesta Stryn a obhajca veľkého krištáľového glóbusu vynechal predošlé dve podujatia Svetového pohára v nemeckých strediskách Oberhof a Ruhpolding, pretože chcel byť so svojou manželkou Heddou pri narodení ich syna Gustava. Mladší z bratskej dvojice Böovcov sa predstaví už vo štvrtkových vytrvalostných pretekoch na 20 km v slovinskej Pokljuke.

Dvadsaťšesťročný pretekár odštartoval sezónu vo veľkom štýle. Z úvodných siedmich individuálnych pretekov vyhral až päť a tiež bol finišmanom dvoch nórskych víťazných štafiet mužov. Na čele Svetového pohára mal veľký náskok, no jeho neprítomnosť dokonale využil Francúz Martin Fourcade. Vyhral všetky štyri preteky jednotlivcov, získal 240 bodov a dostal sa prvú priečku SP s náskokom 133 bodov pred nórskym rivalom. Ten klesol na priebežnú siedmu priečku.

V rámci 5. kola Svetového pohára v Pokljuke sú okrem vytrvalostných pretekov na programe aj zmiešané štafety a tiež preteky s hromadným štartom. Tie budú generálkou pred svetovým šampionátom v talianskej Anterselve. Na majstrovstvách sveta bude Johannes Thingnes Bö obhajovať zlatú medailu zo šprintu na 10 km. Vlani vo švédskom Östersunde bol takisto členom víťaznej mužskej a tiež oboch zmiešaných štafiet.

21.1.2020 / Bleskovky - biatlon / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.