IBU Cup v Osrblí: V piatok víťazne Glazyrevová a Strömsheim, čistá streľba lúčiaceho sa Kazára

Zo Sloveniek sa najviac darilo Henriete Horváthovej, ktorú s jedinou chybou na strelnici klasifikovali na 22. priečke
BRATISLAVA 10. januára - Ruska Jekaterina Glazyrevová sa stala víťazkou piatkových krátkych vytrvalostných pretekov na 12,5 km žien v 4. kole biatlonového IBU Cupu 2019/2020 v Osrblí. S náskokom 37,5 sekundy triumfovala pred krajankou Jevgenijou Pavlovovou, tretia skončila Talianka Alexia Runggaldierová (+40,6 s). Zo Sloveniek sa najviac darilo Henriete Horváthovej, ktorú s jedinou chybou na strelnici klasifikovali na 22. priečke. Júlia Machyniaková obsadila 48. miesto, Mária Remeňová 50. pozíciu, Barbora Horniaková skončila na 68. stupienku, Lucia Michaličková na 76. a Aneta Smerčiaková na 79. priečke.

Medzi mužmi krátke vytrvalostné preteky mužov na 15 km vyhral Nór Endre Strömsheim pred Nemcom Romanom Reesom a Rusom Kirillom Streľcovom. Najlepší zo Slovákov bol Matej Kazár, ktorý sa na strelnici ani raz nepomýlil a skončil na 21. priečke. Pre Kazára sú preteky v Osrblí posledné v kariére. Tú ukončil už v marci 2019, no na podujatí pri Brezne sa rozhodol rozlúčiť so slovenskými fanúšikmi. Mateja Balogu klasifikovali na 37. mieste, Lukáš Ottinger bol 40., Saumel Hubač 74. a Peter Golian 87.

V sobotu je v Osrblí voľný deň, v nedeľu 12. januára sa uskutočnia rýchlostné preteky mužov aj žien.

IBU Cup 2019/2020 v biatlone - 4. kolo - Osrblie - piatok:

Ženy - krátke vytrvalostné preteky na 12,5 km: 1. Jekaterina Glazyrevová 36:19,8 min (0), 2. Jevgenija Pavlovová (obe Rus.) +37,5 s (0), 3. Alexia Runggaldierová (Tal.) +40,6 (1), ... 22. Henrieta Horváthová +3:08,1 min (1), 48. Júlia Machyniaková +5:37,0 (4), 50. Mária Remeňová +5:39,3 (4), 68. Barbora Horniaková +7:43,0 (6), 76. Lucia Michaličková +9:23,4 (8), 79. Aneta Smerčiaková (všetky SR) +10:18,7 (9)

Muži - krátke vytrvalostné preteky na 15 km: 1. Endre Strömsheim (Nór.) 36:29,9 min (0), 2. Roman Rees (Nem.) +57,3 s (0), 3. Kirill Streľcov (Rus.) +1:19,5 min (1), ... 21. Matej Kazár +3:11,7 (0), 37. Matej Baloga +4:32,2 (2), 40. Lukáš Ottinger +4:41,2 (2), 74. Samuel Hubáč +8:37,4 (5), 87. Peter Golian (všetci SR) +10:54,2 (3)

10.1.2020   /   Bleskovky - biatlon   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SITA