Chára dostal číslo na Kuzminovú, jej triumf ho potešil

Kapitán slovenskej hokejovej reprezentácie Zdeno Chára vystrúhal veľkú poklonu pre čerstvú olympijskú víťazku v rýchlostných pretekoch na 7,5 km v biatlone Anastasiu Kuzminovú.
SOČI 9. februára -V komplexe Laura na Červenej Poľane si vychutnal vystúpenie zlatej medailistky a po pretekoch sa s ňou na diaľku pozdravil. Cestou do prímorskej olympijskej dediny do Soči si od prezidenta Slovenského zväzu ľadového hokeja a viceprezidenta Slovenského olympijského výboru Igora Nemečka vypýtal podľa zväzového webu číslo na jej mobil, keďže jej nemohol osobne zablahoželať priamo v areáli Laura. Šéf SZĽH upozornil Kuzminovú, aby ju neprekvapilo americké číslo.

"Stál som pri trati, kde bolo ostré stúpanie. Tam sa ukázalo, ktorá pretekárka je ako pripravená. Nasťa mala výbornú fazónu a sme všetci veľmi radi, že získala na ZOH ďalšie zlato," hovoril s nadšením podľa webu SZĽH Zdeno Chára. Kuzminová vyhrala v nedeľu večer na ZOH 2014 so štartovým číslom 33, ktoré nosí na drese aj kapitán reprezentačného výboru a vlajkonosič slovenskej výpravy na otvorení ZOH.

Radosť z úspechu slovenských farieb mal aj reprezentačný tréner Vladimír Vůjtek. "Bol to pre mňa fantastický zážitok a víťazstvo Nasti Kuzminovej mi spôsobilo obrovskú radosť. Mala skvelý deň a verím, že ak jej vyjde streľba rovnako dobre ako teraz, môže získať ďalšiu medailu aj v utorok v stíhacích pretekoch,“ povedal pre web SZĽH tréner hokejovej reprezentácie Vladimír Vůjtek.