Český triumf v Ruhpoldingu, Kuzminová 11.

Svetový pohár v biatlone v Ruhpoldingu (Nem.) - vytrvalostné preteky žien na 15 km
RUHPOLDING 10. januára - Česká reprezentantka Gabriela Soukalová sa stala víťazkou piatkových vytrvalostných pretekov žien na 15 km, ktoré boli súčasťou 5. kola Svetového pohára v biatlone v nemeckom Ruhpoldingu. Soukalová nastupovala na štart v červeno-žltom drese vedúcej pretekárky Svetového pohára, ako aj líderky hodnotenia vytrvalostných pretekov, a tieto pozície naplno potvrdila. Na štyroch streleckých položkách zaváhala jediný raz a zvíťazila s náskokom 34,3 s pred Bieloruskou Dariou Domračevovou. Úspech českého tímu zvýraznila tretím miestom Veronika Vítková (+38,6), ktorá bola strelecky stopercentná.

Najlepšia slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová skončila jedenásta, ale nebyť troch nepresných výstrelov rovnajúcich sa trom trestným minútam, bola by suverénne zvíťazila. Aj jeden nepresný pokus na strelnici by jej ešte pri zodpovedajúcej kvalite behu zaručoval víťazstvo. Výborne sa držala aj Natália Prekopová, ktorá sa dlho pohybovala v tretej desiatke výsledkovej listiny, ktorá obsahovala 101 mien. Víťazku nedávnej Svetovej zimnej univerziády v Trentine až jediná strelecká chyba na záverečnej položke v stoji odsunula mimo bodovaného umiestnenia na 43. miesto. Tretej Slovenke Janke Gerekovej preteky nevyšli a so štyrmi nepresnými výstrelmi obsadila 56. miesto.

Svetový pohár v biatlone - Ruhpolding (Nem.)

Vytrvalostné preteky žien na 15 km: 1. Gabriela Soukalová (ČR) 40:32,6 min (1 trestná minúta), 2. Daria Domračevová (Biel.) +34,3 (2), 3. Veronika Vítková (ČR) +38,6 (0), 4. Franziska Hildebrandová (Nem.) +52,8 (1), 5. Tora Bergerová (Nór.) +1:03,5 (1), 6. Julia Džimová (Ukr.) +1:06,5 (1),...11. Anastasia Kuzminová +1:34,9 (3), 43. Natália Prekopová +3:58,4 (1), 56. Janka Gereková (všetky SR) +4:42,9 (4).