BIATLON-ME: Titul do Estónska, Kubaliak na 33. mieste

Otvorené majstrovstvá Európy v biatlone v Novom Meste na Morave (ČR)
NOVÉ MESTO NA MORAVE 29. januára  - Estónec Rene Zachna sa stal v stredu majstrom Európy vo vytrvalostných pretekoch juniorov na 15 km na kontinentálnom šampionáte v biatlone v Novom Meste na Morave. Striebro si s odstupom 21,7 s vybojoval Rus Ivan Aľochin, bronz ide po diskvalifikácii Bielorusa Viktora Krivka na Ukrajinu zásluhou Arťoma Tiščenka (+27,8). Zo štvorice Slovákov dosiahol najlepší výsledok Michal Kubaliak na 33. mieste. Bol by omnoho vyššie, ale až sedemkrát netrafil terč. Šimon Bartko skončil na 38. priečke, Henrich Lonský bol tridsiaty deviaty a René Bevelaqua päťdesiaty piaty. V cieli klasifikovali 75 biatlonistov.

Majstrovstvá Európy v biatlone - Nové Mesto na Morave (ČR):

Vytrvalostné preteky juniorov na 15 km: 1. Rene Zachna (Est.) 43:23,4 min (1 trestná minúta), 2. Ivan Aľochin (Rus.) +21,7 (2), 3. Arťom Tiščenko (Ukr.) +27,8 (2),... 33. Michal Kubaliak +6:52,6 (7), 38. Šimon Bartko +8:14,6 (7), 39. Henrich Lonský +8:24,3 (8), 55. René Bevelaqua (všetci SR) +11:06,3 (6)