BIATLON-ME: Juniorský titul v šprinte pre Jeletnova, Kubaliak 15.

Otvorené majstrovstvá Európy v biatlone v Novom Meste na Morave (ČR)

NOVÉ MESTO NA MORAVE 31. januára  - V piatkových rýchlostných pretekoch juniorov na 10 km na majstrovstvách Európy v biatlone v českom Novom Meste na Morave sa z titulu tešil Bielorus Roman Jeletnov. Striebornú medailu získal vo Vysočina Aréne domáci Adam Václavík a po bronz si dobehol Talian Maikol Demetz. Majster Európy Jeletnov mal v cieli náskok 11,7 s pred Václavíkom, hoci musel absolvovať dva trestné okruhy.

Zo štvorice Slovákov sa najviac darilo Michalovi Kubaliakovi, ktorý skončil pätnásty. Dlho sa držal aj v prvej desiatke, ale štyri chyby na strelnici napokon zmarili jeho nádeje. Ďalší traja slovenskí reprezentanti sa umiestnili takto: Henrich Lonský na 30. mieste, Šimon Bartko na 47. a René Bevelaqua na 55. pozícii. Preteky dokončilo 79 biatlonistov.

Majstrovstvá Európy v biatlone - Nové Mesto na Morave (ČR)

Rýchlostné preteky juniorov na 10 km: 1. Roman Jeletnov (Biel.) 24:34,5 min (2 trestné okruhy), 2. Adam Václavík (ČR) +11,7 (1), 3. Maikol Demetz (Tal.) +21,4 (0),... 15. Michal Kubaliak +1:19,3 (4), 30. Henrich Lonský +2:27,5 (4), 47. Šimon Bartko +3:43,6 (6), 55. René Bevelaqua (všetci SR) +4:35,6 (5).