Zlato v Slavic Cupe Kotschovej, Klementová strieborná

Výsledky prológu v behu na lyžiach na 75. ročníku Zlatej lyže v Novom Meste na Morave v rámci Slavic Cup-u
NOVÉ MESTO NA MORAVE 2. marca - Slovenská reprezentantka v behu na lyžiach Daniela Kotschová zvíťazila v prológu 75. ročníka pretekov Zlatá lyža v Novom Meste na Morave, ktoré boli zároveň ďalším kolom Slavic Cup-u 2012/13. V pretekoch na 3,3 km voľnou technikou s intervalovým štartom dosiahla na desatinu sekundy rovnaký čas ako Kate Fitzgeraldová z USA a spoločne si tak podelili najvyšší stupienok na pódiu pre medailistky. Juniorka Barbora Klementová skončila v tých istých pretekoch celkovo deviata, ale vo svojej vekovej kategórii bola druhá. Medzi mužmi na štvorkilometrovej trati bol zo Slovákov najvyššie Peter Mlynár na 8. mieste.

V nedeľu podujatie pokračuje pretekmi klasickou technikou s hendikepovým štartom podľa odstupov v sobotnom prológu. Muži pobežia 15 km, ženy 10 km.

BEH VOĽNOU TECHNIKOU S INTERVALOVÝM ŠTARTOM:

MUŽI A JUNIORI (4 km): 1. Jiří Horčička 7:58,1 min, 2. Jakub Gräf +5,8 s, 3. Jan Šrail (všetci ČR) +10,7, ... 8. Peter Mlynár +20,7, 17. Dávid Brünn +32,1, 21. (7 miesto v kategórii juniorov) Andrej Segeč +34,3, 25. Martin Kapšo +36,5, 33. (13. miesto v kategórii juniorov) Erik Urgela (všetci SR) +42,3

ŽENY A JUNIORKY (3,3 km): 1. Daniela Kotschová (SR) a Kate Fitzgeraldová (USA) obe 8:02,9 min, 3. Sophie Caldwellová (USA) +0,6 s, ... 9. (2. miesto v kategórii junioriek) Barbora Klementová +22,9, 13. Eva Segečová ml. +32,1, 20. (7. miesto v kategórii junioriek) Lucia Matušková (všetky SR) +1:01,5