V šprinte Slavic Cup-u triumfy Radla a Kotschovej

Výsledky šprintu voľnou technikou v rámci pretekov Slavic Cup-u v behu na lyžiach v Štrbskom Plese
ŠTRBSKÉ PLESO 16. februára (SITA) - V šprinte voľnou technikou v rámci pretekov Slavic Cup-u v behu na lyžiach v Štrbskom Plese, ktorý bol súčasťou jubilejného 40. ročníka Tatranského pohára, v sobotu zvíťazili Čech Jakub Radl a Slovenka Daniela Kotschová. Na výborne pripravených bežeckých tratiach súťažilo 33 mužov a 16 žien z Českej republiky, Poľska a Slovenska.

"Daniela podala excelentný výkon. Vyhrala už predpoludňajšiu kvalifikáciu a nik ju nezastavil ani vo finále. Presvedčivo si poradila s bežkyňami z českého a poľského reprezentačného B-tímu. Osobne si myslím, že má životnú formu, preto jej dáme šancu ukázať sa na budúci týždeň na majstrovstvách sveta v talianskom Val di Fiemme. Zabojovala aj juniorka Barbora Klementová, štvrté miesto je pre ňu veľmi kvalitný výsledok. Najlepším naším mužom bol Dávid Brünn. V kvalifikácii skončil piaty, do finále sa však potom tesne nedostal. Na majstrovstvách sveta sú šprinty klasickou technikou, preto sme vybrali do reprezentačného tímu na šampionát úradujúceho majstra Slovenska Martina Kapša a Andreja Segeča, ktorý je zo Slovákov v rebríčku FIS po dvojici Martin Bajčičák - Peter Mlynár najvyššie," skomentoval vystúpenie slovenských bežcov predseda trénerskej rady bežeckého úseku Slovenskej lyžiarskej asociácie (SLA) Peter Bartoň.

Tatranský pohár pokračuje v nedeľu pretekmi mužov na 10 km a žien na polovičnej trati klasickou technikou s intervalovým štartom.

Výsledky - šprint voľnou technikou - Slavic Cup - Štrbské Pleso:

MUŽI (1600 m): 1. Jakub Radl 3:23,60 min, 2. Daniel Máka (obaja ČR) +0,94 s, 3. Jan Antolec (Poľ.) +0,94, ... nepostúpili do finále 7. David Brünn, 8. Andrej Segeč, 10. Martin Kapšo, 11. Peter Žiška (všetci SR)

ŽENY (1300 m): 1. Daniela Kotschová (SR) 3:20,06 min, 2. Justyna Mordarská +0.35 s, 3. Anna Staregová (obe Poľ.) +2,78, 4. Barbora Klementová (SR) +2,78, ... nepostúpili do finále 7. Jana Sedláková, 8. Eva Segečová ml. (obe SR)