Trate na Štrbskom Plese dostali certifikát FIS

Na Štrbskom Plese sa opäť môžu konať významné medzinárodné preteky
ŠTRBSKÉ PLESO 7. decembra (SITA) - Trate pre beh na lyžiach v Štrbskom Plese dostali certifikát Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS) a môžu sa na nich konať medzinárodné preteky. V ostatných rokoch sa na Slovensku nekonali vrcholné podujatia v behu na lyžiach, keďže trate nemali potrebnú homologizáciu.

   Trate v Štrbskom Plese v minulých dňoch schválil po splnení náročných kritérií komisár FIS. "Homologizácia tratí úspešne prebehla na mužskom i ženskom šprintérskom kole, na 2,5-kilometrovom okruhu, na 3,3-kilometrovom okruhu a na novej i starej päťke," uviedol pre web oSporte.sk športový riaditeľ bežeckého úseku Slovenskej lyžiarskej asociácie Michal Malák.

   Komisár FIS mal výhrady len k jednému z okruhov, ktorého trať ide v prípade zamrznutia po Štrbskom plese. Slovákom po schválení navrhol aj ďalšie riešenie, aby trať presmerovali a situovali na prepojenie poza Mŕtve pleso. "Z hľadiska parametrov by tento okruh konkuroval svetovým strediskám. Musíme však ešte rokovať so Štátnou ochranou prírody Slovenskej republiky, pretože tento úsek prechádza piatym stupňom ochrany," vysvetľoval pre oSporte.sk Malák. Po homologizácii tratí sa Slovenská lyžiarska asociácia pokúsi na Štrbské Pleso pritiahnuť niektoré vrcholné medzinárodné

7.12.2012   /   Bleskovky - beh na lyžiach   /   SITA

Ďalšie články